Mesleki Eğitim

Diş Hekimliği ve Yardımcı Personel Eğitimleri

Maalesef ihmal ettiğimiz sağlık konularından biride ağız sağlığı olup, özelliklee ilerleyen yaşlarda diş problemi ile karşı karşıya kalıyor bazende eskiye dönüş mümkün olmamaktadır.

Diş hekimi kursları

Oysaki küçük yaştan itibaren kazanacağımız ağız ve diş bakımı alışkanlığı ömür boyunca sağlıklı dişlere sahip olmanızı sağlayacaktır. Çürüme riskinin geri döndürülmesi mümkün olmayan sonuçlar ve çekilmesi mecbur hale gelecektir. Ülkemizde ciddi boyutlara ulaşan diş problemleri ile özel muayenehaneler yanısıra özel ve kamu kurumları tarafından diş hastaneleri açılmaktadır.

Bu kurumların görevi diş çekmek ve protetz yapımı üzerinde olmaktadır. Çünkü, en çok sorunlar çürüyen dişler ve çekimsonucu insanların dişsizlik problemidir. Hatta öyleki bu alanlarda çalışmak isteyenler için Halk Eğitim Merkezi tarafından diş hekimliği ve yardımcı personel ile ilgili kurslar açılmaktadır.

Halk Eğitimi Dişçilik Kursları

Türkiye’nin her ilçesinde bulabileceğiniz şubeleri ile ücretsiz eğitim imkanı sunan HEM Dişçilik Kursları oldukça yeni bir alan olup, şimdilik sadece tek branş ile imkan sağlamaktadır. Diş Protez alanında yararlanabileceğiniz tek kurs Diş Protez Yardımcı Personel Eğitimi olup, 248 saat sürecek kurslardan oluşmaktadır.

Diş Protez Yardımcı Personel Eğitimi Ağız ve diş sağlığı alanında hizmet veren yerlerde görev yapmak isteyenler için farklı bir eğitim olup, 248 saat sürecek olan eğitim sonunda sizde diş hekimliği yerlerinde ve laboratuvarlar ve teknisyenlere protez konusunda yardımcı olacak hale gelebilirsiniz. Eğitimlere protezlerin tanımı ve modellerin tanımı ile başlanacak olup, Akrilik kaideli ve bölümlü protezlerin yapımı ve bitiş aşaması uygulamalı öğretilmektedir. Sabit protez modellerin yapımı ve tam model kuron modelajları öğreneceksiniz. Veneer Kuron Metal Alt Yapı Üzerine Porselen Materyal ve diş protezlerinin onarılması öğretilmektedir. Protez yapımında en önemli konulardan biri olan ölçü dezenfeksiyonu, mutaflama ve kaide plağı ele alınmaktadır.

Bu Alanda Laboratuvarında İstihdam Edilirsiniz

Sağlık alanında kendine farklı bir meslek arayanlar için Halk Eğitim Merkezi Dişçilik Kursları kesinlikle kaçırılmaması gereken kurslardan biri olup, sizde bu eğitimden yararlanmak için E-Yaygın sistemini kullanarak online kayıt olabilirsiniz. Şimdiden tüm arkadaşlara başarılar dileriz.

Dişlerimizi Fırçalayalım, Misvak Kullanalım

Büyüklerinize baktığınızda diş sorunları nedeniyle istediklerini özgürce yiyemediklerini görürsünüz. Sizde aynı sorunu yaşamamak için çürüklere karşı korunma önlemleri almanız gerekir. Bunun için günlük en az bir kere fırçalamak veya misvak ağacanın faydasından yararlanabilirsiniz. Fırçalama esnasında mutlaka yumuşak bir fırça ve fazla macun kullanmamalısınız. Özellikle yatmadan önce fırçalamak yediklerimizin ağız içerisinde asitlenip çürüklere engel olacaktır.

Diş Hekimi Nasıl Olunur?

Yukarıda yer alan eğitim sadece yardımcılık olup, diş hekimi olmak için üniversitelerin Diş Hekimliği Fakültelerini kazanıp, 5 yıl eğitim almaları gerekmektedir. Üniversite hayali kuran gençlerimiz ağız ve diş sağlığı alanında bu mesleği ve detaylarını incelemelerini öneriyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir