Dişçilik Kursları

Maalesef ihmal ettiğimiz sağlık konularından biride ağız sağlığı olup, özelliklee ilerleyen yaşlarda diş problemi ile karşı karşıya kalıyor bazende eskiye dönüş mümkün olmamaktadır. Oysaki küçük yaştan itibaren kazanacağımız ağız ve diş bakımı alışkanlığı ömür boyunca sağlıklı dişlere sahip olmanızı sağlayacaktır. Dişlerin çürümesi geri döndürülmesi mümkün olmayan sonuçlar ve çekilmesi mecbur hale gelecektir. Ülkemizde ciddi boyutlara ulaşan diş sorunları ile özel muayenehaneler yanısıra özel ve kamu kurumları tarafından diş hastaneleri açılmaktadır. Bu kurumların görevi diş çekmek ve protetz diş yapımı üzerinde olmaktadır. Çünkü en çok sorunlar çürüyen dişler ve çekilen diş sonucu insanların dişsizlik problemidir. Hatta öyleki bu alanlarda çalışmak isteyenler için Halk Eğitim Merkezi tarafından Dişçilik Kursları açılmaktadır.

Diş Doktoru Yardımcısı

Halk Eğitimi Dişçilik Kursları
Türkiye’nin her ilçesinde bulabileceğiniz şubeleri ile ücretsiz eğitim imkanı sunan HEM Dişçilik Kursları oldukça yeni bir alan olup, şimdilik sadece tek branş ile imkan sağlamaktadır. Diş Protez alanında yararlanabileceğiniz tek kurs Diş Protez Yardımcı Personel Eğitimi olup, 248 saat sürecek kurslardan oluşmaktadır.

Diş Protez Yardımcı Personel Eğitimi
Ağız ve diş sağlığı alanında hizmet veren yerlerde görev yapmak isteyenler için farklı bir eğitim olup, 248 saat sürecek olan eğitim sonunda sizde dişçiler ve diş laboratuvarlarında diş doktorları ve teknisyenlere protez konusunda yardımcı olacak hale gelebilirsiniz. Eğitimlere protezlerin tanımı ve modellerin tanımı ile başlanacak olup, Akrilik kaideli ve bölümlü protezlerin yapımı ve bitiş aşaması uygulamalı öğretilmektedir. Sabit protez modellerin yapımı ve tam model kuron modelajları öğreneceksiniz. Veneer Kuron Metal Alt Yapı
Üzerine Porselen Materyal ve diş protezlerinin onarılması öğretilmektedir. Protez yapımında en önemli konulardan biri olan ölçü dezenfeksiyonu, mutaflama ve kaide plağı ele alınmaktadır.

Dişçi ve Diş Laboratuvarında İstihdam Edilirsiniz
Sağlık alanında kendine farklı bir meslek arayanlar için Halk Eğitim Merkezi Dişçilik Kursları kesinlikle kaçırılmaması gereken kurslardan biri olup, sizde bu eğitimden yararlanmak için E-Yaygın sistemini kullanarak online kayıt olabilirsiniz. Şimdiden tüm arkadaşlara başarılar dileriz.

Dişlerimizi Fırçalayalım, Misvak Kullanalım
Büyüklerinize baktığınızda diş sorunları nedeniyle istediklerini özgürce yiyemediklerini görürsünüz. Sizde aynı sorunu yaşamamak için diş çürümelerine karşı korunma önlemleri almanız gerekir. Bunun için günlük en az bir kere dişlerimizi fırçalamak yada misvak ağacanın faydasından yararlanabilirsiniz. Diş fırçalarken mutlaka yumuşak bir fırça ve fazla macun kullanmamalısınız. Özellikle yatmadan önce dişlerinizi fırçalamak yediklerimizin dişlerde asitlenip diş çürümesine engel olacaktır.

Diş Hekimi Nasıl Olunur?
Yukarda yer alan eğitim sadece yardımcılık olup, diş doktoru olmak için üniversitelerin Diş Hekimliği Fakültelerini kazanıp, 5 yıl eğitim almaları gerekmektedir. Üniversite hayali kuran gençlerimiz ağız ve diş sağlığı alanında bu mesleği ve detaylarını incelemelerini öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir