Gitar Kursu (Klasik ve Popüler)

Özellikle gençler ve Pop, Rock türü müzik sevenlerin tercihi haline gelen enstürmanlardan biri olsada, aslında tüm müzik türlerinde tercih edilebilmektedir. Gitar klasik ve elektro olmak üzere 2 farklı çeşidi bulunmaktadır. Standart hali 6 telli olan bu müzik aracı telli çalgılar arasında yer almaktadır. Parmakla yada pena ile çalınan Gitar öğrenmek için mutlaka bir eğitim almak gerekir. Bunun için sizlere ücretsiz gitar kursları hakkında bilgi vereceğiz.

Ücretsiz Gitar Kursu

Gitar Eğitimi Nasıl Yapılır?
Milli Eğitim Bakanlığı klasik gitar eğitimleri için 232 saatlik bir süre belirlemiş olup, ilk olarak müziğin olmazsa olmaz, temel öğeleri öğretilerek başlanıyor. Gitar çalabilmek için önemli konulardan biri olan oturuş ve gitarı tutuş pozisyonları ile devam edecek olup, devamında pozisyon ve ses çalışmaları ile devam etmektedir. İki partili teknikleride öğrendiğinizde artık notalar ile çalışmaya geçilecektir. Do Majör ve La Minör Diziler ile notalara giriş yapılmaktadır. Aynı şekilde Sol Majör ve Mi Minör Diziler ile kendimizi geliştirmeye devam edeceğiz. İleleyen dersler ise Fa Majör ve Re Minör ile Re Majör ve Si Minör dizilerin eğitimi ile devam edecektir. Eğitim sonunda artık gitar çalabileceksiniz.

İsmek Gitar Kursu
İstanbul’da yaşayanlar için ücretsiz gitar eğitimi sunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi 232 saat sürecek eğitimlerden oluşmaktadır. Eğitimler klasik gitar üzerine olup, temel düzeyde ve bol uygulamalı bir eğitim olduğunu söyleyebiliriz. İsmek Gitar kurslarından yararlanmak için 16 yaş ve üzeri olmak gerekmektedir.

Ankara Gitar Kursu (Etisem, Yenimek)
Ankara Büyükşehir Belediyesi ücretsiz sanat ve meslek kursları olan Beltek ve Belmek her ikisinde de müzik kursları bulunmamaktadır. Fakat size alternatif olarak sunabileciğimiz kurumlar arasında Ankara Halk Eğitim Merkezleri, Etimesgut Belediyesi Etisem Kursları ile Yenimahalle Belediyesi Yenimek Gitar Kursları bu alanda eğitim almanızı sağlayacaktır. Yeni imkanlar oldukça duyurusunu buradan yapacağız.

Komek Gitar Kursu
Konya ve Kocaeli’de bulabileceğiniz Komek kursları Konya’da sadece klasik gitar eğitimi yer almaktadır. Yılda 3 farklı kayıt tarihi olup, başvurular internet üzerinden online yapılmaktadır. Kocaeli Ko-mek kursları ise hem klasik hemde popüler gitar eğitimi vermektedir. Yıl boyu kayıt imkanı bulunan Kocaeli Ko-mek kursları aynı zamanda tüm ilçelerde şubeleri bulunmaktadır.

Bursa Gitar Kursu (Osmek)
Bursa’nın en gelişmiş ücretsiz kursları olan Busmek ve İnegöl Belediyesi İnesmek’te Gitar eğitimleri olmayıp, bu şehirde yaşayanlar için Osmangazi Belediyesi Osmek Gitar Kursları eğitim vermektedir. Aynı şekilde her ilçede en az bir şubesi bulunan Bursa Halk Eğitim Merkezlerinden eğitim alabilirsiniz.

Kayseri Gitar Kursu
Kaymek ve Melmek’in bulunduğu şehrimizde şuan için Gitar kursları bulunmamaktadır. Kayseri’de gitar eğitimi için Kayseri Halk Eğitim Merkezi kurslarından yararlanmanız gerekir.

Antalya (Asmek)
Turizm kenti Antalya’da gitar eğitimi almak için tercih edebileceğiniz öncelikle Antalya Büyükşehir Belediyesi Asmek Kursları olup, belirli tarihlerde kayıtları bulunmaktadır.

Gaziantep (Gasmek)
Güneydoğu Anadolu’nun en popüler şehirlerinden biri olan Gaziantep Gitar Kursu için Gasmek kurslarından ücretsiz yararlanabilirsiniz. Online kayıt imkanı ile internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Sakarya (Samek)
Tüm ilçelerde hızla yaygınlaşan kursları ile dikkat çeken Sakarya Samek Gitar Kursu için eğitimleri bulunmaktadır. Kayıt için bir defaya mahsus 20 TL ücret alınmaktadır.

Karabük (Safranbolu)
Tarihi mimarisi ile UNESCO tarafından koruma altına alınan Safranbolu ilçemizde gitar öğrenmek isteyenler için Sakem bulunmaktadır. İlçe genelinde bir çok şubesi ile ücretsizdir. Sakem Gitar Kursu popüler gitar eğitimi vermektedir.

Halk Eğitim Merkezi Gitar Kursları
Yukarıda ki bilgilerde ücretsiz gitar eğitimi veren il ve ilçe bilgilerine yer verdik, sizin şehrinizde henüz böyle bir kurum yoksa bile canınızı sıkmayın çünkü Halk Eğitim Merkezi Gitar eğitimleri vermektedir.

İsmek’in Gitar Kurslarından Bir Görüntü
Yukarıda yer alan Video İsmek Gitar Kurslarında çekilmiş kısa süreli bir görüntü olup, o havayı yaşamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir