Sakem (Safrabolu Belediyesi Kursları)

Karabük ilimizin en gelişmiş ve tarihi değeri yüksek ilçelerinden birisi Safranbolu il merkezine 8km uzaklıkta olan ilçemiz özellikle mimari yapısı ile görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Safranbolu evleri 1994 yılından beri Dünya Miras Listesind olup her daim koruma altına alınmıştır. İlçemizin adı yöremizde yetişen ve oldukça nadir bulunan bir bitki Safran’dan alınmıştır. Coğrafi konumu nedeniyle sürekli ilgi çeken ilçemiz aynı zamanda her zaman ticaretin merkezi olmuştur. 50 Bin ve üzeri nüfusu ile hızla kalkınmakta olup Safranbolu Belediyesi tarafından Sakem adı altında verilen ücretsiz kurslarla halkımızı bilgi ve meslek sahibi yapıyoruz.
Sakem Kursları
Safranbolu Belediyesi meslek edindirme kursları olup ücretsiz ve sertifikalı eğitim hizmeti vermektedir. İlçe genelinde yaygın halde bulunan 4 farklı sakem kurs merkezinde 52 farklı branşta eğitim imkanı sunulmaktadır. Peki dilerseniz kurs merkezi adres ve iletişim bilgilerine aşağıda göz atalım.

Sakem Merkez
Luna Park Karşısı İnce Kaya Caddesi Aslanlar Sokak
0370 712 72 56

Eski Çarşı
Babasultan Mahallesi Han Arkası Sokak No:20
0370 725 52 57

Aşağı Tokatlı
Eski İnönü İlköğretim Okulu Çiftlik Cadddesi
0370 712 40 14

Emek
İlkan Sitesi Emek Mahallesi Ihlamur Sokak
0370 712 41 80

Sakem Kursları

Sakem Kursları Kayıt

Safranbolu ilçemizde yaşayanlar için sunulan bu imkanlardan yararlanmak için iki farklı kayıt imkanı bulunmaktadır. Yukarda yer alan Sakem kurs merkezlerine bizzat gelerek yada aşağıda yer alan online kayıt sayfasındn yararlanarak online ön kayıt işlemini yapabilisiniz.

Safranbolu İşkur İle Ortak Eğitimler; Türkiye İş Kurumu ve Safranbolu Belediyesi tarafından yapıaln işbirliği sonucu günlük harçlık ve bazı kurslard iş garantisi ile Safranbolu İşkur kurslarındanda yararlanabilirsiniz. Bunun için hem Sakem’e hemde Safranbolu İşkur Müdürlüğüne kayıt olmalısınız.

Safranbolu Halk Eğitim Merkezi; Tarihi yönü kadar eğitim yönüde oldukça ilgi çekici olan Safranbolu ücretsiz kurs denince Sakem ve İşkur ile sınırlı kalmayıp aynı zamanda Safranbolu Halk Eğitim Merkezi kursları ile hizmet verilmektedir. Yeni Mahalle Özgür Sokak No:44 adresine gelerek bilgi ve kayıt olabilirsiniz.

Sakem TRT Türk Ekranlarında; Bölgemizde önemli çalışmalara imza atan Safranbolu Belediyesi Sakem çalışmalarını haberleştiren TRT Türk yayını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Sakem hakkında güncel bilgiler ve duyuruları yine bu sayfada bulacaksınız. Sormak ve öğrenmek istediğiniz herşeyi aşağıdaki soru ve yorum formundan iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir