Ücretsiz Yüzme Kursları

İnsan sağlığı söz konusu olunca genellikle yeme içma konularına önem vermektedir. Evet güzel bir başlangıç olabilir fakat tek başına yeterli önlem değildir. Bazen diyet yapacağız diye sağlığımızdan olabiliyoruz. Aslında yemek zevkinden geri kalmadan sağlıklı yaşamak mümkündür. Bunun için hayatımıza mutlaka spor’u dahil etmeliyiz. Tabi spor denince aklımıza tv karşısında futbol maçı yada yorumları izlemek gelmesin. Çünkü spor bizim hayatımızın en önemli unsurlarından olmalıdır. Özellikle yürüyüş, koşu ve egzersizlere ek olarak yaz ve kış aylarında uygulayabileceğimiz yüzme onlardan biridir. Vücudun tamamını çalıştıran yüzme sporu aslında başlı başına bir eğitim gerektirmektedir. Özellikle yaz aylarında başlayan deniz sezonu aynı zamanda boğulma vakalarınıda beraberinde getirmektedir. Bunun önüne geçmek için Türkiye genelinde ücretsiz yararlanabileceğiniz yüzme kursları hakkında bilgiler vereceğiz.

Yüzücülük

Ücretsiz Yüzme Kursları
Sitemizin yayın amacına uygun olarak Türkiye’nin dört bir yanında sizlere ücretsiz yüzme kursu bilgileri aktaracağız. Boğulma vakalarının önüne geçmek ve yüzme sporunu sevdirmek için sayfamız sürekli güncellenecek olup, sürekli ücretsiz eğitim alabileceğiniz kurum ve kuruluşları detaylıca bulacaksınız.

İstanbul’da Üctretsiz Yüzme Kursu (Spor A.Ş)
Aslında bir çok insanın bilmediği imkanlardan biride Spor A.Ş çok fazla tanıtımı yapılmayan bu kurumda spor eğitimleri ve bir çok spor imkanı ücretsiz yada sembolik bir rakamla sağlanmaktadır. Hemde İstanbul’un onlarca noktasında bulunan spor komplekslerinde olimpik ve yarı olimpik tesislerden sağlanmaktadır. Konumuz gereği Spor A.Ş yüzme kurslarını ele alacağız. İstanbul Büyükşehir Belediyesi hizmeti olup, dileyen 2 Ay sürecek eğitimlere 2014 yılı ücreti 15 TL ödeyerek katılabilmektedir. Fakat belirli bir devamsızlık alışkanlığı için sistem belli bir noktadan sonra kaydınızı silmektedir. 4 Yaşından itibaren İstanbul’da yaşayan herkes yüzme öğrenebilir.

Bornova Belediyesi Yüzme Kursu
İzmir’in önemli ilçelerinden birisi olan Bornova’da herkes için ücretsiz imkanlar sağlanmaktadır. Işıkkent Spor Tesisleri içerisinde yer alan yarı olimpik havuzlarda çocuk ve yetişkinler için eğitimler verilmektedir. Hatta engelli vatandaşlarımızında bu imkanlardan yararlanması için özel eğitim dönemleri belirlenmiştir. Alanında tecrübeli antrenörler tarafından verilen eğitimlerden yararlanmak için 2 adet fotoğraf, kimlik fotokopisi ve fizyolojik raporla Işıkkent Spor Tesisleri’ne bizzat gelerek kayıt olabilirsiniz. Yetişkinler için ayrıca Dermatolojik rapor gerekmektedir. 6-15 Yaş arası çocuklar için haftaiçi ve haftasonu eğitim verilen kurumda yetişkinlere sadece haftaiçi eğitim imkanı sağlanmaktadır.

Çorum'da Engelli Vatandaşlar

Çorum’da Yüzüyorum Özgürüm Projesi
Engelli vatandaşlarımızın engellerini kaldırmak ve imkanlarını bir nebze artırabilmek için yapılan çalışmalara bir katkıda Çorum Belediyesi kent Konseyi’nden geldi. Şehrimizde yaşayan engelli vatandaşlarımız için Çorum gençlik hizmetleri ve il spor müdürlüğü arasında yapılan anlaşma ile engellilere yönelik yüzme kursları düzenlecektir. Engelli vatandaşlarımızın engel durumuna göre gruplandırılacağı eğitimler haftada bir gün olup, en fazla 3 kişilik gruğlar halinde yapılacaktır. Eğitimden yararlanmak isteyenler Çorum Belediyesi kent Konseyi Sekreterliğine bizzat başvuru yapması gerekmektedir. Bu haberi çevrenizdeki engelli kardeşlerimize lütfen duyurunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir