Mesleki Eğitim

İlk Yardım Sertifikası Veren Kurumları Sizler İçin Araştırdık

İlk yardım, herhangi bir yerde kaza geçiren bir kişiye, hayatta kalabilmesi için tıbbi araç-gereç olmaksızın ilk müdahalesinin yapılmasıdır. İlk yardımcının işi profesyonel bir sağlık ekibi gelinceye kadardır. İlk yardımcı olmada gönüllülük esastır. Ancak bir gün ihtiyacımızın olabileceği düşüncesiyle ilk yardım eğitimini herkes almalıdır.

İlk Yardım Kursu
İlk yardım sertifikası ile ilgili merak ettiğiniz her şey yazımızda bulacaksınız.

 İlkyardım eğitiminde işlenen konular; yaralanma, kırık-çıkık, burkulma, donma, sıcak çarpması, zehirlenme, boğulma, böcek sokmaları, yanık, kulağa yabancı cisim kaçması, acil durumlarda hasta taşınması durumlarında olaya nasıl müdahale edilmesi gerektiği öğretilir.

İş Yerlerinde İlk Yardımcı Bulundurma Zorunluluğu Getirildi.

 Yapılan yasal düzenlemelerle işyerlerinde, işyerinin tehlike sınıfına yeter sayıda ilkyardımcı görevlendirmesi zorunludur. Bakanlık müfettişleri tarafından yapılan denetimlerde yeterli ilkyardımcı bulundurmayan işyerlerine idari para cezası uygulanmaktadır. Yeni Ümit İlk Yardım Kursu olarak işyerlerimize ilkyardımcı yetiştirme açısından yardımcı oluyoruz. Genel katılıma açık kurslar açtığımız gibi işyerlerine özel eğitimler de veriyoruz. Eğitimleri işyerinin istediği gün ve saatlere göre ayarlıyoruz.

 İlk yardım Sertifikası Veren Kurum Nasıl Olmalıdır?

 İlk yardım eğitimi veren kurumun Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olması gerekmektedir. İlk yardım temel eğitimi ilk defa alacak kişiler için eğitim süreci 16 saattir. https://www.yeniumitek.com/ilk-yardim-sertifikasi-ucreti/

 İlkyardımcı kimliğini almak isteyen kursiyerler, bakanlığın düzenlediği sözlü ve yazılı sınavı geçmek zorundadırlar. Sözlü sınav uygulamaya dönüktür. Bu sınavda öncelikle bebek, çocuk ve yetişkinler üzerinde suni solunumun nasıl yapılacağının gösterilmesi istenir. Yapılacak uygulama maketler üzerinde gösterilir. Bunun yanı sıra derste anlatılan konular hakkında sorular sorularak sizin konu hakkında açıklama yapmanız beklenir.

 İlk yardım sertifikası veren kurumlar yapılan sınavları yakından takip ettikleri için dersler sırasında kursiyerlerini sınava dönük hazırlarlar. İlkyardım sınavına giren kursiyerlerin 2 kez sınava girme hakkı vardır. 2 kere sınavdan kalan bir kursiyer bir kez daha ilkyardım eğitimini en baştan almak zorundadır. Başarılı olunan sınav sonrasında bakanlık tarafından fotoğraflı ilkyardımcı kimlik kartı hazırlanır ve ilkyardımcının adresine kurs merkezleri aracılığıyla gönderilir.

 Yeni Ümit Eğitim Kurumları Profesyonel Eğitim Vermektedir

personelinizi sınava en iyi bir şekilde hazırlamayı taahhüt etmektedir. Eğitimlerimiz sırasında çok sayıda yaptığımız uygulamalar ile sınavlar sırasında yöneltilecek olan suni solunumun yapılması, hasta taşınması teknikleri gibi konularla ilgili soruları kolaylıkla cevaplayabilmeniz için ayrıntıların pekiştirilmesini sağlıyoruz.

 İlkyardım Eğitimi Belirli Periyotlarda Yinelenmelidir

 Sertifikaların ve ilkyardımcı kimlik kartının geçerlilik süresi 3 yıldır. 3 yıl sonrasında ilk yardım sertifikası veren kurumlar kursiyerlerini arayarak güncelleme eğitimine katılmak isteyip istemediklerini sormalıdırlar.

 Yeni Ümit Eğitim Kurumları olarak, isteyen kursiyerlerimize 8 saatlik güncelleme eğitimini veriyoruz; sonrasında kursiyerlerimiz 3 yıl daha ilkyardımcı statülerini devam ettirebileceklerdir.

 İlkyardım eğitiminde görevli eğitmenin pratik saha tecrübesinin olması konuyu çok daha etkin anlatmasını sağlar. O nedenle Yeni Ümit Eğitim Kurumları olarak, eğitmen alımında titiz davranıyoruz.

 Eğitmenlerimizi, daha önceden acil servislerin veya 112 ilk yardım servislerinin sağlık teknikerliğini veya hemşireliğini yapmış kişiler arasından, pratik uygulamaları sıklıkla yaşamış yeterli bilgi ve donanımları olan kişiler arasından seçiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir