KOMEK Bahar Dönemi Kayıtları Başladı.

Konya’da ikamet edenlerin yüz yüze diğer insanların ise uzaktan eğitim modelinden yararlandıkları Komek kurs kayıtları başladı. Komek 2022-2023 bahar dönemi kayıtları 17 Ocak’ta başlamış olup 30 Ocak 2023 tarihine kadar devam edecektir.

Eğitimler ise 13 Şubat’ta başlayarak 11 Haziran 2023 tarihine kadar devam edecektir. Eğitim süreleri branşlara göre değişkenlik göstermektedir.

Komek kayıt işlemi her zaman olduğu gibi komek.org.tr adresinden online olarak yapılmaktadır.

Komek Online Kayıt Nasıl Yapılır?

İlk olarak yukarıda paylaşmış olduğum linke tıklayınız. Açılan sayfada sizleri bazı seçenekler karşılayacaktır. Meslek kursları, uzaktan eğitim, spor, yüzme, pilates vs. seçenekler içerisinden size uygun olana tıklayarak devam ediyoruz. Konya’ dışında bir ilde ya da dünyanın herhangi bir ülkesinden eğitim almak istiyorsanız uzaktan eğitim butonuna tıklayınız.

Komek kayıt işlemi

İlk Olarak Kayıt Sistemine Giriş Yapalım.

Evet, arkadaşlar eğitimini almak istediğiniz kurs seçimini yaptığınızda, sizi aşağıda görseli yer alan giriş ekranı karşılayacaktır.

T.C. Kimlik numarası, telefon (başında) sıfır olmadan ve doğum tarihi ile mezuniyet durumunu listede yer alan seçeneklerden seçerek “Devam et” butonuna tıklayacağız.

Aydınlatma metni ve kursiyer iş güvenliği taahhütnamesi seçenekleri tıklamayı unutmayın.

Komek kayıt sayfası giriş

Doğrulama Kodunu Giriniz.

Formda, bizden istenen bilgileri doldurduğumuzda, formda belirttiğimiz numaraya SMS ile onay kodu gönderilmektedir. Gönderilen kodu girerek işlemlere devam ediyoruz. Herhangi bir SMS gelmemesi halinde ise 666666 şeklinde girerek devam edebilirsiniz.

Komek kısa mesaj

Evet arkadaşlar, SMS aşamasını da geçtikten sonra bizi; yine önemli bir seçenek karşılıyor. Kayıt olmak istediğiniz kurs merkezi ya da eğitimini almak istediğiniz branş seçimi ile işlemlere devam ediyoruz.

Örnek: Ben Beyşehir ilçesinde yaşayan biri isem ve diğer merkezlere gitme imkanım yoksa kurs merkezi seçimi ile işlemlere devam ederim.

Komek kurs merkezleri

Konya il merkezinde yaşayan biriysem branş seçimi daha mantıklı olur. Konya il merkezinde yer alan kurslardan hangisinde varsa onu görebilirim.

Komek branş seçimi yaparak kayıt ol

Evet, arkadaşlar ilk olarak kurs merkezi seçimi yaparak kayıt olmayı deniyorum. Beyşehir Asem’i seçerek ilçemizde yer alan kursları, gün ve tarihleri yanı sıra kontenjan durumları ile birlikte görebiliyorum. Beğendiğim ve katılmak istediğim kurslardan birini seç butonuna tıklayarak kayıt olabilirim.

Komek Beyşehir şubesi bilgileri

Diğer kayıt seçeneğinde ise ilgilendiğim eğitimin hangi Komek kurs merkezlerinde yer aldığını gördüm. Örnek vermek için ben Diksiyon branşını seçtim. Aşağıda yer alan görselde olduğu gibi diksiyon eğitiminin yer aldığı Komek kurs merkezlerini görebilirim ve başvuru yapabilirim.

Komekte diksiyon kursu

Seç ve Kayıt Ol.

Gerek kurs merkezi, gerekse branş seçimi tamamsa artık seç butonuna tıklayarak; sayfanın en alt kısmında yer alan Kayıt ol butonuna tıklayabiliriz. Sayfanın alt kısmında da yer alan hatırlatmada olduğu gibi daha önce aynı eğitime katılmış ve başarılı olmuşsanız aynı branşa tekrar katılamazsınız.

Komek kayıt yaptırmak

Ve işte son aşamaya geldik. Başvurumuz gerek ekranda gerekse telefonumuza gelen kısa mesaj ile onaylanmış oldu. Hayırlı ve başarılı bir eğitim öğretim dönemi dileriz.

Komek İptal İşlemi Nasıl Yapılır?

Hatalı başvuru ya da katılmaktan vazgeçtiğiniz eğitimlerin iptali hem sizin hem de diğer insanların eğitime ulaşabilmesi için hayati önem taşımaktadır. Peki, kayıt silme işlemi nasıl yapılır. Eğitimler başlamadan önce bu işlemi mutlaka yapmalısınız.

Komek kayıt silme işlemi içinde https://basvuru.konya.bel.tr/komek/kayit_23 adresine tıklıyoruz. Açılan sayfada yine kurs ve merkez seçenekleri bizi karşılıyor. Örnek olarak meslek kurslarını verdiğimiz için anlatıma onunla devam ediyorum. Meslek kursları butonuna tıklayarak kayıt olduğumuz forma ulaşıyoruz. Bu sefer formu doldurmadna önce alt kısımda yer alan “Kayıt sil” linkine tıklıyoruz. Bizi farklı bir forma yönlendiriyor.

Kaydınız silmek istediğiniz kursiyere ait T.C. Kimlik numarası, telefon, doğum tarihi ve mezuniyet durumu gibi kayıt olurken kullandığınız bilgileri girmelisiniz.

Komek kurs iptal işlemi

Bilgileri doğru ve eksiksiz girmeniz halinde başvuru yaptığınız kurs ya da kursları görebilirsiniz. Silmek istediğinizi seçerek “Sil” butonuna tıklayınız.

Önemli bir hatırlatma yapmak istiyorum. Katılmadığınız ya da belirli bir devamsızlık süresini aşmanız halinde katılım belgesi, sertifika alamadığınız gibi aynı zamanda 1 yıl boyunca Komek kurslarından yararlanma hakkınız olmuyor. Bu nedenle katılma imkanınız olmayan kursları mutlaka iptal ediniz.

Komek Kayıt Tarihleri Ne Zaman?

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları KOMEK kayıt zamanları olarak her yıl 3 farklı zaman dilimi belirlemiştir. Güz, bahar ve yaz dönemi şeklinde ayrılmaktadır.

Komek 2022-2023 kayıt tarihleri aşağıda belirtilen tarihler arasında gerçekleşecektir.

  • Güz dönemi: 20 Eylül – 3 Ekim 2022
  • Bahar dönemi: 17 Ocak – 30 Ocak 2023
  • Yaz dönemi: 13 Haziran – 26 Haziran 2023

Komek kayıt konusunda aktaracaklarım bu kadar olup Komek nedir, kimler yararlanabilir, hangi eğitimler var? Gibi sorularınızın cevabı ve daha birçok detay için Komek kursları sayfamıza göz atabilirsiniz. Komek kayıt işlemleri ile ilgili sorularınızı 444 52 42 numaralı hattı arayarak 3518, 3519, 3520 gibi dahili numaralardan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca sayfanın alt kısmında yer alan soru ve yorum kısmından bizlere de iletebilirsiniz.