KOMEK Kursları

KOMEK Yaz Kursu Kayıtları 4 Haziran’da Başlayacak.

KOMEK Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?

KOMEK yaz kursu kayıtları, yetişkinler için 4-11 Haziran 2024, çocuklar ve gençler için hizmet veren Genç KOMEK için ise 11-25 Haziran 2024 olarak belirlenmiştir. Başvuruların çevrimiçi olarak ve sabah saat 08.00’de başladığını belirtmek istiyorum.

Online Kayıt Nasıl Yapılır?

KOMEK kayıt tarihlerinin başlaması ile birlikte komek.org.tr adresine giriş yapıyoruz. Açılan sayfada sizleri bazı seçenekler karşılayacaktır. Meslek kursları, uzaktan eğitim, spor, yüzme, pilates vs. seçenekler içerisinden size uygun olana tıklayarak devam ediyoruz. Konya’ dışında bir ilde ya da dünyanın herhangi bir ülkesinden eğitim almak istiyorsanız uzaktan eğitim butonuna tıklayınız.

Komek online kayıt

İlk Olarak Kayıt Sistemine Giriş Yapalım.

Evet, arkadaşlar eğitimini almak istediğiniz kurs seçimini yaptığınızda, sizi aşağıda görseli yer alan giriş ekranı karşılayacaktır.

T.C. Kimlik numarası, telefon (başında) sıfır olmadan ve doğum tarihi ile mezuniyet durumunu listede yer alan seçeneklerden seçerek “Devam et” butonuna tıklayacağız.

Aydınlatma metni ve kursiyer iş güvenliği taahhütnamesi seçenekleri tıklamayı unutmayın.

Komek kayıt

Doğrulama Kodunu Giriniz.

Formda, bizden istenen bilgileri doldurduğumuzda, formda belirttiğimiz numaraya SMS ile onay kodu gönderilmektedir. Gönderilen kodu girerek işlemlere devam ediyoruz.

Komek kısa mesaj

Evet arkadaşlar, SMS doğrulama aşamasını tamamladıktan sonra önümüzde önemli bir tercih bizi bekliyor. Kayıt olmayı düşündüğünüz kurs merkezini veya almak istediğiniz branş eğitimini seçerek işlemlere devam edeceğiz.

Örneğin, Beyşehir ilçesinde yaşayan ve diğer merkezlere ulaşım imkanı olmayan bir kişiyseniz, kurs merkezi seçimini Beyşehir olarak belirleyerek işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Beyşehir Komek

Konya il merkezinde yaşayan biriysem branş seçimi daha mantıklı olur. Konya il merkezinde yer alan kurslardan hangisinde varsa onu görebilirim.

Komek branş seçimi yaparak kayıt ol

Evet, arkadaşlar, öncelikle kurs merkezi seçimiyle kayıt işlemine başlıyorum. Beyşehir Asem’i seçerek ilçemizde sunulan kursların günlerini, tarihlerini ve mevcut kontenjan durumlarını görebiliyorum. Katılmak istediğim kurslardan birine, ‘Birini Seç’ butonuna tıklayarak kayıt olabiliyorum.

Komek kayıt tarihleri

Diğer kayıt yönteminde, ilgi duyduğum eğitimin hangi Komek kurs merkezlerinde sunulduğunu görebilirim. Örneğin, ben Diksiyon branşını seçtim. Bu seçenekle, Diksiyon eğitiminin sunulduğu kurs merkezlerini aşağıdaki görseldeki gibi görebilir ve başvuruda bulunabilirim.

Komek diksiyon kursu

Seç ve Kayıt Ol.

Kurs merkezi veya branş seçimi tamamlandıktan sonra, ‘Seç’ butonuna tıklayıp sayfanın en altındaki ‘Kayıt Ol’ butonuna basabiliriz. Sayfanın altında yer alan hatırlatıcı uyarıda belirtildiği üzere, daha önce aynı eğitime katılıp başarılı olmuşsanız, aynı branşa tekrar kayıt olamazsınız.

Ve böylece son aşamaya ulaşmış olduk. Başvurumuz hem ekranda görünen bilgilendirmeyle hem de telefonumuza gelen kısa mesaj ile onaylandı. Herkese hayırlı ve başarılı bir eğitim öğretim dönemi diliyoruz.

İptal İşlemi Nasıl Yapılır?

Hatalı başvuru ya da katılmaktan vazgeçtiğiniz eğitimlerin iptali hem sizin hem de diğer insanların eğitime ulaşabilmesi için hayati önem taşımaktadır. Peki, kayıt silme işlemi nasıl yapılır. Eğitimler başlamadan önce bu işlemi mutlaka yapmalısınız.

Komek kayıt silme işlemi içinde https://komek.org.tr/ adresine tıklıyoruz. Açılan sayfada yine kurs ve merkez seçenekleri bizi karşılıyor. Örnek olarak meslek kurslarını verdiğimiz için anlatıma onunla devam ediyorum. Meslek kursları butonuna tıklayarak kayıt olduğumuz forma ulaşıyoruz. Bu sefer formu doldurmadna önce alt kısımda yer alan “Kayıt sil” linkine tıklıyoruz. Bizi farklı bir forma yönlendiriyor.

Kaydınız silmek istediğiniz kursiyere ait T.C. Kimlik numarası, telefon, doğum tarihi ve mezuniyet durumu gibi kayıt olurken kullandığınız bilgileri girmelisiniz.

Komek kurs iptal işlemi

Bilgileri doğru ve eksiksiz girmeniz halinde başvuru yaptığınız kurs ya da kursları görebilirsiniz. Silmek istediğinizi seçerek “Sil” butonuna tıklayınız.

Önemli bir hatırlatma yapmak istiyorum. Katılmadığınız ya da belirli bir devamsızlık süresini aşmanız halinde katılım belgesi, sertifika alamadığınız gibi aynı zamanda 1 yıl boyunca Komek kurslarından yararlanma hakkınız olmuyor. Bu nedenle katılma imkanınız olmayan kursları mutlaka iptal ediniz.

Kayıt konusunda aktaracaklarım bu kadar olup, kayıt işlemleri ile ilgili sorularınızı 444 52 42 numaralı hattı arayarak 3518, 3519, 3520 gibi dahili numaralardan ulaşabilirsiniz.

Komek’te Usta Öğretici Olmak İster misiniz?

Kursiyerler kadar eğitimcileri de yakından ilgilendiren KOMEK, her yıl binlerce usta öğretici ve uzman personel istihdamı sağlamaktadır. Yüz yüze ve uzaktan eğitimlerde görev almak isteyen adaylar, Ağustos ayı içerisinde gerçekleşen KOMEK İş Başvurusu imkanından yararlanabilirler.

Bu süreçte başvurularınızı yaparak, eğitim alanında değerli bir katkı sağlama fırsatını elde edebilirsiniz. KOMEK’in eğitimlerde görev almak isteyenlerin başvurularını sabırsızlıkla bekliyoruz!

REFERANSLAR

  1. AYDEMİR, H. (2022). Yetişkin Eğitimi Kapsamında Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarında Sanat Eğitimi. International Journal of Fine Arts Education Research (UGSEAD)5(1).

Mustafa Gövercin

Merhaba değerli arkadaşlar, yaygın eğitim alanında herhangi bir ücret ödemeden yararlanabileceğiniz eğitim fırsatlarını sizler için araştırmaya devam ediyorum.

Okuduğunuz Yazıya Benzer İçerikler