Halk Eğitim

Avcılar Halk Eğitimi Merkezi

Avcılar Halk Eğitimi Merkezi, 1992 yılında Avcılar’ın ilçe olmasıyla hizmet vermeye başlamış, bölge sakinlerine ücretsiz kurslar ve açık öğretim hizmetleri sunmaktadır. Merkez, 6 derslik, 4 atölye, 2 bilgisayar teknolojileri sınıfı ve herkese açık bir kütüphane ile donatılmıştır.

Avcılar Halk Eğitimi Merkezi’ne ulaşmak için 0212 509 56 40 numaralı telefon hattını kullanabilirsiniz. Merkezin adresi ve konum bilgisi, önümüzdeki günlerde başlayacak olan kursların detayları gibi daha fazla bilgiye ulaşmak için sayfanın devamına göz atınız.

Avcılar halk eğitim merkezi

Avcılar HEM adres bilgisi Ambarlı Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, Lojman Sokak, No:22

Avcılar hem telefon 0212 509 56 40

Avcılar halk eğitim merkezinde hangi kurslar var?

Yaklaşık 20 farklı uzman ve usta öğretici kadrosu ile hizmet veren Avcılar HEM’de aşağıdaki kurslar sıklıkla açılmaktadır.

BranşKurs merkeziBaşlama tarihi
DiksiyonHalil İnalcık Kız Öğrenci Yurdu20/05/2024
Erken Çocukluk Döneminde Yaratıcı Drama Kurs ProgramıMe(887444) Selahaddin-Müzeyyen Kaçaker Anaokulu20/05/2024
Piyano Eğitimi 5Merkez Ve Merkeze Ait Bina22/05/2024
Piyano Eğitimi 5Merkez Ve Merkeze Ait Bina22/05/2024
Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım Ve Arıza GidermeMerkez Ve Merkeze Ait Bina24/05/2024
Halter (Büyükler)Avcılar Gençlik Merkezi25/05/2024
Drama(753055) Kemal Atay Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi27/05/2024
Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Termik Santral Türbin İşletmeciliğiEüaş İstanbul Doğalgaz Santralleri İşletme Müdürlüğü27/05/2024
Kuran-ı Kerim Tecvidli OkumaNakipoğlu Kuran Kursu03/06/2024
Kuran-ı Kerim Tecvidli OkumaNakipoğlu Kuran Kursu03/06/2024
Kadın Dış Giysileri DikimiMerkez Ve Merkeze Ait Bina26/06/2024

Eğitimini almak istediğiniz kurs listede yok mu?

Hiç sorun değil çünkü Halk eğitimi merkezlerinde açılmasını istediğiniz kurs için ön kayıt (talep) oluşturabilirsiniz. Yaklaşık 3700 branşta dilediğiniz için talep oluşturabilirsiniz.

Avcılar Halk Eğitimi Merkezi Kayıtları Nasıl Yapılır?

Dilediğiniz zaman ya da açılması planlanan kurs ile ilgili duyuru yapıldığında kurs merkezine bizzat gelebilir ya da online başvuru imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Avcılar halk eğitim merkezi online kurs başvurusu için aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz. http://avcilarhem.com/kayit/

Aynı zamanda E-Yaygın sisteminden de yararlanabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde başlayacak olan kursları görebilir ve başşvuru yapabilirsiniz. Aynı zamanda açılmasını istediğiniz kurs için talep oluşturabilirsiniz. E-Yaygın üzerinden başvuru yapmak içinde aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz. https://e-yaygin.meb.gov.tr/

Avcılar Halk Eğitim Merkezi usta öğretici başvuruları nasıl ve nereden yapılır? Eğitim almak isteyenler kadar eğitim vermek isteyenlerinde önemsediği kurum, usta öğretici başvuruları Ağustos ayı boyunca E-Yaygın sistemi üzerinden gerçekleştirmektedir.

Açık Lise Öğrencilerine Destek Oluyorlar

Avcılar halk eğitim merkezinde açık öğretim işlemlerinin yapıldığını belirttim. Yarım kalan eğitiminizi tamamlamak için açık öğretim ortaokulu ve lisesinden yararlanabilirsiniz. Avcılar HEM, açık lise öğrencileri için sınava hazırlık eğitimleri gerçekleştirmektedir. 18 Yaş ve üzeri bireyler sınavlarda başarılı olmaları halinde 2 yıl gibi kısa bir sürede liseyi bitirebiilirler.

Afet Bilinci Eğitimleri İle Depremlere Hazır Olun.

1999 Yılında yaşadığımız depremde büyük hasar alan Avcılar ilçesinde riskli yapılan dönüştürülmesi devam ediyor. İlçemizde yaşayan bireylerin afetlere karşı hazırlıklı olması için bizde üzerimize ddüşen görevi yapıyoruz. Avcılar halk eğitim merkezi olararak 13 yaş üzeri herkesin ücret katılabileceği kurslar düzenliyoruz.

Afad gönüllüsü olmak ister misiniz? Hem kendi aileniz hem de ilçe halkının yararına güzel işler yapmak isterseniz sizi de AFAD gönüllüsü olmaya davet ediyoruz. Başvuru için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz. https://gonullu.afad.gov.tr/

Avcılar Bilim Merkezi İle Tanıştınız mı?
Türkiye’nin en eski mesleki eğitim kurumları olan HEM maalesef yeterli bir başarı standartlarına ulaşamadığı için sürekli eleştirilerin hedefi haline gelmektedir. Avcılar Halk Eğitim Merkezi bu konuda kurum olarak kendini daha iyi geliştirmiş olup, normal eğitimler dışına aynı zamanda Bilim Merkezi şeklinde bam başka eğitim fırsatları sunulmaktadır. Bu merkezde özellikle fizik, kimya, biyoloji gibi alanlarda bilimsel deneyler yaparken aynı zamanda astronomi, robotik ve model uçak yapımı eğitimi verilmektedir. AyrıcaAvı çocuklar için Android Programlama eğitimleri bulunmaktadır. Akıllı telefonların en çok kullandığı işletim sistemlerinden biri olan Android hakkında daha fazla bilgiye ulaşmaları için çocuklarınızı bu merkeze kayıt ettirebilirsiniz.

European Code Week’de Yerimizi Aldık
Halk Eğitim kursları denince insanların aklına genelde dikiş, nakış, el sanatları vs gelmektedir. İşte şimdi ezberleri bozacak bir haber vermek istiyorum. Geçtiğimiz aylarda yapılan European Code Week (Avrupa Kodlama Haftası) kapsamında AVHEM Bilim Atölyesi öğrencileri Scratch programı ile 2 gün boyunca hünerlerini gösterdiler.

AB Erasmus+ KA2 Projesi Kabul Edildi
Sıradan eğitimler yerine dünyaca ünlü projelere katılan AVHEM son olarak Erasmus+ KA2 Yetişkin Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklılar kapsamında yapmış olduğu “SMART APPS FOR ADULTS EDUCATION” projesi Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından kabul edilmiş olup, uygulanmaya başlanmıştır. Bu projede emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz.

Avcılar’da Ücretsiz Kurs Fırsatlarını Gördünüz mü?

Avcılar halk eğitim merkezi istediğiniz şartları sağlamadı mı? Sizlere yeterli olamadığımız için özür dileriz. Dilerseniz ilçemizde yer alan ve yine ücretsiz ve sertifikalı eğitim programları düzenleyen eğitim kurumlarına bakmak ister misiniz?

Avcılar Enstitü İstanbul İsmek

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin sağladığı kurslardan biri olan Avcılar İsmek, Şükrübey metrobüs durağı karşısında yer almaktadır. 33 Dersliği yanı sıra 100’den fazla eğitim seçeneği ile dikkat çekmektedir. Detaylı bilgiye Avcılar İsmek sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Avcılar Belediyesi Kursları

Bir diğer seçenek ise belediyemizin sağladığı kurslardır. Avcılar’ın birçok mahallesinde bulabileceğiniz Avcılar belediyesi kursları, küçük büyük herkese severek katılacağı eğiitim fırsatları sunmaktadır.

Avcılar Mesleki Eğitim Merkezi

Mesleki eğitimlerin en çok arananan kurumu MEM’ler ilçemizde 2014 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Çıraklık, kalfalık, ustalık ve usta öğreticilik faaliyetleri ile Avcılar Mesleki Eğitim Merkezi, Reşitpaşa caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Motorlu araçlar, güzellik ve saç bakımı hizmetleri yanı sıra elektrik elektronik gibi 3 farklı alanda eğitim imkanı sağlamaktadır.

REFERANSLAR

  • URAL, O., & AKBAŞ, V. HALK EĞİTİMİ MERKEZLERİNDE EĞİTİCİ PERSONEL ADAYLARININ SEÇİM SÜRECİ.
  • Alptekin, I. (2020). 1999 Gölcük depreminin Avcılar bölgesine etkisi ve Avcılar bölgesine etkisi ve Avcılar bölgesinde uygulanan zemin iyileştirme yöntemleri (Master’s thesis, İstanbul Gelişim Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü).

Mustafa Gövercin

Merhaba değerli arkadaşlar, yaygın eğitim alanında herhangi bir ücret ödemeden yararlanabileceğiniz eğitim fırsatlarını sizler için araştırmaya devam ediyorum.

Okuduğunuz Yazıya Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir