Mesleki Eğitim

Busmek Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?

BUSMEK kayıt tarihleri kesinleşti. Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK), 2023-2024 dönemi başvurularının 23 Ağustos 2023 tarihinde başlayacağını duyurdu. Önemli bir not olarak, başvuruların sürekli açık olduğunu belirtmek istiyorum. Bu süreçte istediğiniz zaman başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Busmek kayıt tarihleri

BUSMEK kurs kayıtları için iki farklı yöntem bulunmaktadır: Kurs merkezlerine bizzat giderek yüz yüze başvuru yapabilirsiniz veya BUSMEK’in resmi İnternet sitesi busmek.bursa.bel.tr adresinden online olarak başvuru yapabilirsiniz.

Busmek Kayıt (Online Başvuru) Nasıl Yapılır?

Busmek online başvuru için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak başlıyoruz. https://e-belediye.bursa.bel.tr/Kurslar/

Busmek kayıt

Açılan sayfada görünen görselde üç farklı seçenek bulunuyor. İhtiyacınıza göre BUSMEK veya Üniversiteye Hazırlık kurslarına katılma imkanınız bulunuyor. Sizin için en uygun seçeneği seçerek kayıt işlemine devam ediyoruz.

Busmek’e Giriş Nasıl Yapılır?

Evet, arkadaşlar. İlgili alana tıkladıktan sonra sizi aşağıda gördüğünüz gibi bir giriş ekranı karşılayacaktır.

Busmek giriş sayfası

Busmek kurslarına ilk defa kayıt olacaksanız, öncelikle “Üye değil misiniz? ÜYE OL” linkine tıklayarak bir defaya mahsus üye olmanız gerekmektedir.

Daha önce BUSMEK’in kurslarına kayıt olduysanız, T.C. Kimlik No ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

Şifrenizi unuttunuz mu? Hiç sorun değil, giriş ekranında bulunan “Parolamı Unuttum” linkine tıklayarak yeni bir şifre alabilirsiniz.

SMS doğrulama işlemi

Lütfen dikkat: T.C. Kimlik Numarası ve şifrenizi doğru girdiğinizde, profilinizde kayıtlı olan telefon numarasına bir kod gönderilecektir. Bu kodu girerek başvuru ekranına ulaşabilirsiniz. Bu nedenle kayıt sırasında telefon numaranızın doğru ve güncel olduğundan emin olmalısınız.

Busmek kayıt işleminin geri kalan kısmına 23 Ağustos 2023 tarihinde başlayacak olan BUSMEK 2023-2024 döneminden aktarım yapacağız. Hem görseller hem de videolar aracılığıyla, Busmek kurs başvurusunun nasıl yapılacağını detaylı bir şekilde paylaşacağız. Bu sayede adım adım kayıt işleminizi tamamlayabileceksiniz.

Mustafa Gövercin

Merhaba değerli arkadaşlar, yaygın eğitim alanında herhangi bir ücret ödemeden yararlanabileceğiniz eğitim fırsatlarını sizler için araştırmaya devam ediyorum.

Okuduğunuz Yazıya Benzer İçerikler