Esenyurt İsmek Kursları

Kurslara geçmeden önce biraz esenyurt hakkında sohbet edelim. Daha önce Büyükçekmeceye bağlı bir semt olan Esenyurt 1990’lı yıllarda çamur yolları ile haberlere konu olurdu. Şuan ilçe merkezinde bulunan eskule yerinde küçük bir park ve içerisinde derme çatma çay bahçesi bulunuyordu. Esenyurt belediye başkanı Kadir Topbaş’ın yönetime gelmesi ile bir anda kaderi değişen ilçe kıskanılır hale geldi. 2008 Yılında Kıraç ile birleşerek ilçe olması olan Esenyurt İstanbul’un en özel ilçeleri arasında yer almaya başladı. Nüfusu onlarca ilimizden bile daha kalabalık olup yaklaşık 700 bin insan yaşamaktadır. Çalışan insan oranı oldukça yüksek olan ilçemizde bireylere ücretsiz sanat ve meslek edindirme kursları sunan İsmek hakkında bilgileri aşağıdadır.
Esenyurt İsmek
3 Farklı şubesi ile sanat ve meslek edindirme kursları imkanı sağlayan İsmek Esenyurt ilçemizde 3 farklı noktada yer almaktadır. Esenyurt Merkez, Kıraç ve Haramidere semtlerimizde yer alan şubelerin adres ve iletişim bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Esenyurt (Merkez)
Yenikent Mahallesi Doğan Araslı Caddesi No:206 C Blok
0212 596 33 18

Haramidere
Güzelyurt Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 21. Sokak No:20
0212 853 47 03

Kıraç
İstiklal Mahallesi Nisa Sokak No:1 Kat:2
0212 689 81 79

Esenyurt İsmek

Esenyurt İsmek Kurslarından Nasıl Yararlanabilirim?
Sanat ve meslek edindirme kursları olması nedeniyle yaş sınırlaması bulunmaktadır. 16 yaş ve üzeri herkese açık olup Eylül ayı ilk haftası başlayacak olan kayıtlarımız ile hafta içi ve hafta sonu mesai saatleri içerisinde yanınızda nüfus cüzdanı fotokopisi ile bizzat gelip kayıt olmalısınız. Size en yakın yada ulaşım sıkıntısı çekmeyeceğiniz herhangi bir ismek kurs merkezinden yararlanabilirsiniz. Eğitimlerde başarılı olan kursiyerlere MEB onaylı sertifika verilmekte olup, aksine başarı sağlayamayanlar içince katılım belgesi verilmektedir. Tüm kurslar ücretsiz olup, masraflar İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir