İSMEK Kursları

Çatalca Enstitü İstanbul İSMEK’in Bilgileri

Çatalca İsmek kurs merkezi

Çatalca, İstanbul’un yüzölçümü bakımından en büyük, nüfus yoğunluğu bakımından ise en küçük ilçesidir.

Yazımızın konusu olan Çatalca İSMEK kurslarına dönecek olursak, ilçemiz genelinde tek bir merkez bulunmaktadır. Ferhatpaşa Mahallesi’nde yer alan Çatalca İSMEK’in iletişim bilgileri ve burada verilen kurslar hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz. (1)

Adres bilgisi
Ferhatpaşa Mahallesi, Münif Sevi Caddesi, No:14
Telefon numarası
Telefon numarası bulunamadı.

Çatalca İSMEK’te Hangi Kurslar Var?

4 Dersliği bulunan merkezde, 8 öğretim görevlisi (usta öğretici, uzman vs.) görev yapmaktadır. İSMEK 2023-2024 (1. dönemi) için 22 farklı branşta eğitim verilmesi planlanmıştır.

AlanBranş
Çocuk Gelişimi ve EğitimiÇocuklarda Duygu ve Davranış
0-72 Ay Çocuk Gelişimi
Erken Çocuklukta Okuma Kültürü ve Çocuk Edebiyatı
Kişisel Gelişim ve EğitimDiksiyon
Etkili Konuşma Atölyesi
Sanat ve TasarımTemel Boyama Teknikleri
Temel Çizim Teknikleri
Karakalem Figür Atölyesi
Dil Eğitimleriİngilizce (A1)
Kur’an-ı Kerim
ZiraatBahçıvanlık
Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği
Yönetim ve HizmetF Klavye (1. Seviye)
Moda Tasarımı ve Tekstil TeknolojisiGiyim Üretiminde Temel İşlemler

Çatalta İSMEK Kurs Başvurusu Nasıl Yapılır?

https://enstitukayit.ibb.istanbul adresi üzerinden online olarak yapılmaktadır.

İBB Portal üyeliğiniz yoksa ilk olarak üye olmanız gerekmektedir. Sonrasında ise belirtmiş olduğum linkten kayıt sayfasına erişebilirsiniz.

Filtreleme aracından, “İlçe ve Eğitim Merkezi” kısmını kullanarak “Çatalca” seçebilirsiniz.

Çatalca Halk Eğitim Merkezi

Aradığınız eğitimi Çatalca İSMEK‘te bulamadınız mı? Üzgünüm, ancak size başka bir çözüm önerisi sunmak isterim. Yine aynı şekilde Ferhatpaşa Mahallesi’nde yer alan Çatalca Halk Eğitimi Merkezi, belki aradığınız fırsatları sunuyor olabilir.

Adres bilgisi
Ferhatpaşa Mahallesi, Sakarya Caddesi, No:11
Telefon numarası
0212 789 10 46
Konum bilgisi

Çatalca Halk Eğitimi Merkezi’nin yetkilileri, internet sitelerinde yer alan “Tarihçe” kısmını eksik bıraktıkları için merkezin ne zaman kurulduğu tam olarak bilinmemektedir. Aynı şekilde eğitimi verilen kurslarla ilgili de maalesef bilgilere ulaşamadık.

Açılması planlanan kurslara (E-Yaygın) modülü üzerinden ulaşabilir ve aynı zamanda kurs açılması talebinde bulunabilirsiniz. 12 kişi ve üzeri talep olması halinde kurs açılması gerekmektedir.

Çatalca Halk Eğitim Merkezi’nde açık öğretim ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri yanı sıra DYK (Destekleme ve Yetiştirme Kursları) açık öğretim öğrencileri ve lise mezunlarına yönelik olarak gerçekleştirilmektedir.

Çatalca Mesleki Eğitim Merkezi

Çatalca’da kalfalık, ustalık ve usta öğretici belgesi sahibi olmak isteyenler için adres, Çatalca Mesleki Eğitim Merkezi’dir.

1987 Yılında kurulmuş olan Çatalca Mesleki Eğitim Merkezi, Çatalca Esnaf ve Sanatkarlar Odası, binasında yer almaktadır. İletişim bilgileri yazının devamında yer almaktadır.

Adres bilgisi
Şair Necmettin Halil Onan Bulvarı, No:2, Kaleiçi
Telefon numarası
0212 789 56 81
Konum bilgisi

Çatalca İSMEK ile ilgili gelişmeler oldukça sayfayı güncelemeye devam edeceğiz. Siz ve sevdiklerinize başarılı bir eğitim öğretim dönemi dileriz.

HABER ve DUYURULAR

Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Görevine İbrahim Hakkı Damat Atandı.

2015-2024 yılları arasında Esenyurt Halk Eğitimi Merkezi‘nde müdür olarak görev yapan İbrahim Hakkı Damat, Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanmıştır. Kendisine yeni görevinde kolaylıklar ve başarılar dileriz.

REFERANSLAR

Şahin, C. E. M. A. L. E. T. T. İ. N. (2015). İstanbul’un İlçeleri. C. Yılmaz içinde, Antik Çağdan XXI. Yüzyıla Büyük İstanbul Tarihi. İstanbul: İslam Araştırmaları Merkezi.

Mustafa Gövercin

Yaygın eğitim alanında herhangi bir ücret ödemeden yararlanabileceğiniz eğitim fırsatlarını sizler için araştırmaya devam ediyorum.

Okuduğunuz Yazıya Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir