İSMEK Kursları

İsmek Giriş Linki Yenilendi!

İSMEK giriş sayfası olarak https://giris.ibb.istanbul adresini kullanmanız gerekir. Giriş yapabilmek için İBB Portal ya da İstanbul Senin Uygulamasına girişte kullandığınız üyelik bilgilerini kullanmanız gerekir.

Herhangi bir üyeliğiniz yok mu?

Hiç sorun değil, ilk olarak üye olmanız gerekiyor. https://hesabim.ibb.istanbul Linkine tıklayarak, İSMEK üyelik sayfasına erişebilirsiniz. Daha önce üyeliği olan arkadaşlarımız giriş yapabilir olmayanlar ise “Üye Ol” butonuna tıklayarak yeni üyelik oluşturabilir.

İsmek kayıt

Açılan formda ilk olarak T.C. kimlik numarası istenmektedir. T.C. kimlik numaranız, kullanıcı adı olarak kullanılacaktır. Adınız, soyadınız, doğum tarihi, e-posta bilgisi, ve telefon numaranızı doğru ve güncel bilgilerle doldurmalısınız.

Aksi halde, size gönderilen doğrulama kodu SMS ile ulaşmayacak ve üyeliğinizi tamamlamanız mümkün olmayacaktır.

İsmek Giriş Nasıl Yapılır?

Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra artık İSMEK giriş sayfasını kullanmamız gerekir. Bunun için de https://enstitukayit.ibb.istanbul/ adresini kullanacağız. Açılan sayfada size giriş seçeneği sunulacaktır. “İBB Hesabı ile Giriş” butonuna tıklayarak devam edebilirsiniz.

Katılımcı şartnamesi, başvuru ve kayıt şartları ile açık rıza metni gibi onaylamanız gereken 3 sayfa açılacaktır. Alt kısımlarında yer alan “Okudum, anladım, onaylıyorum” kutucuğuna tik koymanız ve sonrasında “Onayla” butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

İsmek başvuru şartları

Evet, arkadaşlar, İSMEK giriş işlemi böylece tamamlanmış oldu. Eriştiğiniz bu sayfada kurs başvurusu yapabilir, daha önce katıldığınız eğitimleri görebilir ve hatta başarılı olduğunuz eğitimlerin katılım belgelerine de erişebilirsiniz.

İSMEK Uzaktan Eğitim Giriş Nasıl Yapılır?

Enstitü İstanbul İSMEK’te eğitimler yüz yüze ve uzaktan eğitim modeli ile (canlı dersler veya videolar) üzerinden yapılmaktadır. Kurs türünü “İsmek uzaktan eğitim” olarak seçenler için giriş adresi farklıdır. Derslerin başlaması ile birlikte “İsmek uzaktan eğitim linki” burada paylaşılacaktır.

Şimdi Size Nasıl Yardımcı olabilirim?

İSMEK girişi konusu burada tamamlanmıştır. Şimdi İSMEK online başvurusu nasıl yapılır, bunu size göstermek istiyoruz. Aşağıda bulunan butona tıklamanız yeterlidir.

İsmek online kayıt

İSMEK’te yer alan ücretsiz kurslara başvuru yapmak isterseniz ve nasıl yapacağınızı görmek isterseniz aşağıda yer alan butona tıklayabilirsiniz.

İsmek Eğitimlerim (İncele, İptal Et)

Güncel dönemde başvuru yaptığınız eğitimlerin yanı sıra daha önceki dönemlere ait (başarılı ya da başarısız) olduğunuz tüm eğitimleri görmek için İSMEK’e giriş yapabilirsiniz.

Sayfanın üst kısmında yer alan menüde “Eğitimlerim” bölümü yer almaktadır. Oradan güncel ve daha önceki döneme ait katıldığınız eğitimleri görebilirsiniz.

Güncel kurs dönemine ait eğitimleri görebilir ve dilerseniz geç kalmadan kursu iptal edebilirsiniz. Hatalı başvurular ya da vazgeçme durumunda geç kalmadan iptal etmeyi unutmayınız. Aksi halde devamsızlık nedeniyle başarısız sayılırsınız.

İSMEK Sertifika Sorgulama Nereden Yapılır?

İSMEK kursları (eğitimler), katılım belgesi ve MEB onaylı sertifika şeklinde iki gruba ayrılmaktadır. Yazının geri kalan kısmında, katılım belgesini nereden görebileceğinizi açıkladım. Şimdi ise MEB onaylı sertifika sorgulamayı görelim.

İSMEK, MEB onaylı sertifikalar için, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün E-Yaygın sistemini kullanmanız gerekir. https://e-yaygin.meb.gov.tr/login.aspx Adresinden, E-devlet şifreniz ile giriş yapmanız gerekir.

E-Yaygın sistemine giriş yaptığınızda, “Kişisel Bilgiler” kısmına 2 defa tıklayın. Açılan menüde “Belgelerim” şeklinde bir seçenek göreceksiniz. Belgelerim linkine tıkladığınızda, MEB onaylı sertifika almaya hak ettiğiniz eğitimleri ve belgeleri görebilirsiniz.

Mustafa Gövercin

Yaygın eğitim alanında herhangi bir ücret ödemeden yararlanabileceğiniz eğitim fırsatlarını sizler için araştırmaya devam ediyorum.

Okuduğunuz Yazıya Benzer İçerikler