İSMEK Kursları

İsmek Usta Öğretici Bilgileri

İnanılarak atılan küçük adımlar gelecekte çok büyük başarılara sahne olabilmektedir. Bir zamanlar (1996 yılında) 3 kurs merkezi ve sadece 3 branşta eğitim verecek şekilde dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından atılan bu adım şuan yılda 200 bin kişinin sanat ve mesleki eğitim gördüğü, binlerce eğitimcinin usta öğretici olarak kariyer yapmasını sağlamaktadır. İstanbul’un gelişen sanayi tesislerine sürekli vasıflı ve meslek sahibi elemanlar yetiştirmekte olup, aynı zamanda Türkiye ekonomisinin kalkınmasına büyü katkı sağlamaktadır. Bugüne kadar verdiğimiz bilgiler hep kursiyerlere yönelik olup, dilerseniz birde eğitim hayatının emekçileri öğretmen ve usta öğreticilerimiz için bilgi verelim. Sadece İsmek’te binlerce usta öğretici görev yapmakta olup, her yıl yeni öğretim görevlilerine ihtiyaç duyulmaktadır.

İsmek Öğretmen

İsmek Usta Öğretici Alımı Devam Etmektedir.
Sürekli gelişen ve kendini geliştiren İsmek geçen süreçte yaşanan gelişmeyi sadece kurs merkezi ve branş sayısını kıyaslamakla bile anlayabilirsiniz. 1996 Yılında 3 kurs merkezi ve 3 branş ile başladığı eğitim hayatı 2015 yılı baz alındığında kurs merkezi sayısı 240 branş sayısı ise inanılmaz ama gerçek 348’dir. Evet arkadaşlar İsmek 348 branşta usta öğretici alımı yapmaktadır. Sürekli açık pozisyonların bulunduğu İsmek İş başvurusu internetten yapılmakta olup, sadece 1 tık kadar kolaydır.

Usta Öğretici Olma Şartları Nelerdir?
Dedim ya arkadaşlar 348 farklı branş yani her biri farklı, uzmanlık, el sanatları, hobi, spor yani her biri farklı eğitim dalı olup, bu nedenler farklı şarltlar gerektirmektedir. Tabiki öncelikle konu eğitim düzeyi olup, kimi branşlarda sadece lisans mezunları alınırken, kimi branşlar ise meslek lisesi mezunu hatta mesleki eğitim merkezlerinden alınan usta öğreticilik belgesi bile yeterli olmaktadır. Yani bu konuda biraz araştırma yapmanız gerekecektir.

İsmek İş Başvusu Nedir?
Genelde iş başvurusu yemek, temizlik, hizmetli vs algılanır. Bu sefer öyle olmayıp, sadece usta öğretici alımı yapılmaktadır. Yani değerli arkadaşlar İsmek’in normal eleman ihtiyacı buradan karşılanmıyor. İsmek iş başvurusu denince sadece usta öğretici, eğitimci olduğunu bilmelisiniz.

Usta Öğretici Başvurusu Nasıl Yapılır?
Sizde kariyerinizi İsmek ile geliştirmek isterseniz hemen başvuru yapabilirsiniz. Sürekli başvuru imkanı olup, internet üzerinden online olarak yapılmaktadır. Dilerseniz hemen yapılması gereken işlemlere başlıyalım.

kariyer.ismek.org adresine giriyoruz: Evet arkadaşlar ismek iş başvurusu için kullanacağımız site adresi kariyer.ismek.org olup, Chrome yada Firefox tarayıcı ile açıyoruz. Açılan sayfanın üst kısmında Oturum Aç / Kayıt Ol şeklinde bir buton bulunmaktadır. İlk etapta buraya tıklayarak 1 defalık kayıt olmamız gerekir. Lütfen dikkat email adresi mutlaka kullandığınız bir hesap olmalıdır. Kayıt sonrası aktivasyon emaili gönderilecek olup, aynı zamanda İsmek iletişim ve duyuruları yalnızca email adresinize gönderecektir. Kayıt olduktan sonra gelen emailden hesabınızı aktif hale getirmelisiniz.

CV Bilgilerimizi Dolduruyoruz: Heabınızı aktive edip, sisteme giriş yaptığınızda sizden CV bilgilerini isteyen bir ekran çıkacaktır. Burada istenen tüm bilgileri eksiksiz, doğru ve anlaşılır bir şekilde doldurmanız ve bilgisayarınızdan resim eklemeniz gerekir.

Yeni Başvuru Yap: CV Bilgilerimizi doldurduktan sonra sol kısımda bulunan BAŞVURU menüsüne tıklıyoruz. Açılan sayfada Daha önce yaptığınız başvuru bulunmamaktadır. Yeni başvuru yapmak için tıklayınız. yazan yere tıklıyoruz. Bilgilerinizde eksiklik varda sistem sizi uyararak eksik ve hatalı olan kısımları doldurmanız için yönlendirecektir. Bu noktadan sonra eğitim vermek istediğiniz branşa başvurabileceksiniz.

İsmek Usta Öğretici Başvurusu Yaptım, Şimdi Ne Olacak?
Bir çok insan başvuru yapınca hemen birinin onu muhattap almasını, bilgi vermesini bekliyor. Burada durum biraz farklı olup, başvurunuz sisteme ulaştığında sistem sizi beklemeye alıyor. Örnek siz web tasarım branşı için başvuru yaptınız, ilerleyen zamanlarda yeni açılacak kurslar, emekli olan yada görevi bırakan usta öğretici olması halinde web tasarım alanında usta öğreticiye ihtiyaç duyulacaktır. Yönetim web tasarım branşı ile ilgili başvuru yapan adayların bilgilerini inceleyip, uygun bulduklarını sınava çağırmaktadır.

İsmek Email İle Size Ulaşacaktır
Başvurduğunuz alanda usta öğretici ihtiyacı olması halinde İsmek başvuru yapanları sınava davet etmektedir. Lütfen dikkat bu çağrı işlemi yukarıda ki kayıt işleminde belirtmiş olduğunuz email adresine yapılmaktadır. O nedenle kullandığınız email adresi mutlaka güncel ve emailleri takip ettiğiniz hesap olmalıdır. Email ile belirtilen tarih ve saatte sınava gelmemeniz halinde İsmek’in herhangi bir sorumluluğu yoktur.

İsmek Usta Öğretici Sınavı Nedir?
Eğitim kalitesini sürekli yükselten İsmek kursiyerlerine en güzel eğitimi verebilmek için donanımlı usta öğreticiler seçmektedir. Bunun için ismek usta öğretici alımı sınav ile gerçekleştirilmektedir.

İsmek Usta Öğretici Sınavları Nasıl Yapılıyor?
4 Bölümden oluşan usta öğretici sınavları aşağıda esaslara göre yapılmaktadır. Aşağıda listelenen bilgiler İsmek’in resmi sitesinden orjinal hali ile eklenmiştir. (Kaynak: kariyer.ismek.org)

  • Genel Kültür Sınavı, (Çoktan seçmeli olarak 25 soru)
  • Branş Yazılı Sınavı, (Çoktan seçmeli olarak 20 soru)
  • Uygulama Sınavı,(Sınava girilen alan ile ilgili mesleki beceri ölçülmektedir)
  • Mülakat, (Vizyon, misyon ve temel değerler esas alınarak kurum yöneticileri ile adayın kişiliği, deneyimleri, bilgi birikimleri, yetkinlikleri, kariyer hedefi ve ilgili pozisyona uygunluğu üzerine yapılan görüşmedir)

İsmek Çalışma Saatleri
Sınav ve mülakatı geçip, işe alınan arkadaşlarımız için farklı çalışma saatleri bulunmaktadır. Şimdi aşağıda çalışma sistemi ve sağladığı avantajları görelim, çalışma sürelerini görelim.

Tam Gün: Haftalık 40 saatlik çalışma süreci olup, aylık maaş ve sigortanız İsmek tarafından yapılmaktadır.
Yarım Gün: Haftalık en az 4 saat en fazla 24 saat eğitim üzerine dayalı olup, ücretlendirme ve sigorta eğitim süresine göre yapılmaktadır.
Özel İhtisas (Okul Öğretmenleri): Yarım ve tam gün çalışma şekline ek olarak birde okullarda görev yapan (devlet memuru) öğretmenlerimiz için görev yaptığı okul ve ismek’te vereceği ders saati haftalık 40 saati geçmemelidir. Yani okullarda görev yapan öğretmenlerimiz İsmek’te görev yapabilmektedir.

İsmek Usta Öğretici Maaşları Ne Kadar?
Yukarıda ki bilgilerde herşeyin farklı olduğu, çalışma saatleri, mezuniyet durumu vs anlayacağınız her öğretmenin maaşı farklı olabilmektedir. Bu nedenle İsmek Usta Öğretici Maaşları konusunda her hangi bir bilgi veremeyiz. Bu tür bilgileri 0212 531 01 41 nolu telefondan yada email atarak bilgi alabilirsiniz.

Not: Bu site yada sayfa ismek’in resmi sitesi olmayıp, gönüllü olarak bilgi vermeyi amaçlamaktadır. Sitemizden herhangi bir başvuru ve bilgi verme yetkisi yoktur. İsmek Usta Öğretici Başvuru ve diğer işlemler için lütfen kariyer.ismek.org adresini kullanınız. Tüm eğitici ve öğretmen adaylarına başarılar dileriz.

Mustafa Gövercin

Merhaba değerli arkadaşlar, yaygın eğitim alanında herhangi bir ücret ödemeden yararlanabileceğiniz eğitim fırsatlarını sizler için araştırmaya devam ediyorum.

Okuduğunuz Yazıya Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir