Mesleki Eğitim

Kasiyerlik Kursu

Kasiyerlik Kursu
Günümüzün en güncel mesleklerinden bir haline gelen kasa görevlisi (kasiyer) gelişen ekonomik imkanlar ekseninde her geçen gün en kazançlı işlerden biri halini almaktadır. Daha önce iş başı yapılan yerde verilen eğitimle öğrenilen bu mesleği artık daha donanımlı öğrenmek isteyenler için Halk Eğitim ve belediyelerin meslek kursları eğitim vermeye başlamıştır. 480 Saat gibi geniş kapsalı bir eğitim süreci olup, bilgisayar kullanımı, ofis programlarına hakimiyet, hızlı klavye kullanımı, ticari belgeler ve bir birinden farklı yazar kasa cihazlarını tanıma ve kolayca kullanma imkanı bulacağınız ücretsiz kasiyerlik kursları sizlere deneyim kazandıracaktır.

Kasa Görevlisi

Ücretsiz Kasiyer Kursu

Kasiyer eğitimi almak isteyenler için 3 farklı kurum olup, bunlardan biri İstanbul’da eğitim veren İsmek, İmzir’de eğitim veren İzmeb ile Türkiye genelinde şubeleri bulunan Halk Eğitim Merkezi bulunmaktadır. Bu kurumların tümü 480 saat sürecek eğitim olup, eğitim içeriği aynıdır.

İsmek
İstanbul’da yaşayanların 1996 yılından beri sanat ve meslek edindirme merkezi haline gelen İsmek Kasiyerlik eğitimleri içinde 2 yıldır en çok aranan branşlardan biri haline gelmiş olup, şuan için sınırlı sayıda ismek şubesinde eğitimleri verilmektedir. Bu eğitimden yararlanmak isteyen 16 yaş ve üzeri İstanbul’da yaşayan herkes Eylül ayı ilk haftası başlayacak olan kayıtlardan yararlanabilir. İsmek kasiyerlik kursu hakkında daha fazla detaya yandaki linkten ulaşabilirsiniz. https://www.ismekkurs.com/ismek-kasiyerlik-kursu/

İzmeb
Türkiye’nin en büyük 3. şehri İzmir’de yaşayanlar için ise kasiyerlik eğitimleri İzmir Büyükşehir Belediyesi Beceri Kursları İzmeb’den gelmektedir. Geçtiğimiz yıl Gaziemir şubesinde eğitimi verilen branşa başvuru yaparak sizde İzmir’de başarılı bir kasa görevlisi olma fırsatını kaçırmayın. İzmeb Gaziemir şubesi bilgileri aşağıda yer almakta olup, detaylı bilgi için şubeyi aramanızı öneriyoruz. Çünkü web sitesinde yeterli bilgi yoktur.

Halk Eğitim Merkezi
İstanbul ve İzmir dışında yaşayanların eğitimi için sadece Halk Eğitim Merkezi hizmet vermekte olup, bu eğitimin yer alması için en az 12 kişi kasiyerlik kursu için başvuru yapması gerekir. Yapmanız gereken yaşadığınız il ve ilçede bulunan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne bizzat giderek başvuru yapmaktır.

Ofis Programları Kullanımı
Eğitimler sadece yazar kasa ve nakit tahsili ile sınırlı olmayıp, kasiyerlik kursu ilk başlarında bilgisayar kullanımı ve kelime işlemci (ofis programları) kullanımı öğretilmektedir. Tablolama işlemleri ile devam edecek olan eğitim daha pratik çalışma için hızlı klavye kullanımı modülü içermektedir. F klavye ile on parmak yazmayı kolayca öğrenecek mesleğe donanımlı bir şekilde başlayacaksınız.

Müşteri İlişkileri ve Önemi
Eğitimin bir diğer önemli kısmı ise müşteriler ile iletişim olup, müşteri tipleri ve ikna yöntemlerine dair bilgiler alacaksınız. Hayatta karşılaşacağınız zorluklarla mücadele ve etkili iletişim anlamına gelen temel düzeyde diksiyon eğitimleri yine bu branş ile sizlere gelecektir.

Yazar Kasa Kullanımı
Eğitimin en önemli kısmında ise Türkiye’de kullanılan yazar kasa markalarını, çalışma mantıklarını ve ağ bağlantıları hakkında bilgi verilecek olup, F klavye eğitimi almanız nedeniyle kasa işlemlerinde oldukça pratik işlem yapabileceksiniz.

Pos İşlemleri
Yapılan alışverişlerin %60’lık kısmı nakit yerine banka yada kredi kartı ile yapılmaktadır. Kartla ödeme yapabilmek için gerekli olan pos makinesi kullanımları yine ücretsiz kasiyerlik kursları sırasında sizlere öğretilmektedir. Karttan çekim yapma, puan sorgulama ve alışverişleri puan ile yapmayı öğreneceksiniz.

Kasiyer Olarak Çalışmaya Başlayabilirsiniz!
480 Saat sürecek eğitimlerde bol uygulama ile öğreneceğiniz bu işi aynı zamanda sertifikalı olarak yapmanın heyecanını yaşayacaksınız. Türkiye’nin her yerinde kasa görevlisi olarak market, mağazalar yanı sıra ödeme kabul eden tüm işletmelerde kasiyer olarak işe başlayabilirsiniz. Yeni mesleğiniz ve iş hayatınızın hayırlı olmasını ve bol kazançlar elde etmenizi temenni ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir