Kaymek Yaz Kursu Kayıtları Başladı

Kayseri’de ücretsiz kurs denince ilk akla gelen markalardan biri KAYMEK (Kayseri Mesleki Eğitimi ve Kültür A.Ş) yaz, kış demeden eğitim vermeye devam ediyor. 2018-2019 Eğitim öğretim döneminin son bulması ile birlikte şimdi yetişkinler için yaz kursu projesini hayata geçiriyor. Kaymek yetişkinler için yaz kursu kayıtları başlamış olup, 30 Haziran’a kadar başvuru yapabilirsiniz.

Kaymek Yaz Kursları

Kurs merkezi ve branş sayısı olarak kısıtlı imkanın olduğu yaz kursu uygulamasından yararlanmak için acele etmelisiniz. Başvurular kaymekonline.com İnternet sitesinden online olarak yapılmaktadır. Aşağıda yer alan görsellerde yaz kursunun olduğu Kaymek kurs merkezleri ve eğitimi verilen branşları görebilirsiniz.

Önemli bir detayı aktarmak istiyorum. Kaymek kursları normalde ücretsiz olmasına karşın yaz kurslarından sembolik bir ücret alınmaktadır. 50 TL olan bu ücreti bir defaya mahsus ödersiniz.

KAYMEK 2019-2020 Kayıtları Ne Zaman Başlıyor

Evet, arkadaşlar okulların tatil olması ile birlikte kurslarda da bir dönem daha geride kalmış oldu. Okullar gibi yaz tatiline giren kurslarda yeni dönem hazırlıkları yapılıyor. Kaymek 2019-2020 kayıtları için henüz bir tarih belirtilmedi. Fakat büyük ölçüde Eylül ayı başında başlamaktadır. Geçtiğimiz yıl 5 Eylül’de başladığını belirtmeliyim. KAYMEK kayıt tarihlerini belirlediğinde bizde bu sayfadan sizlere duyuracağız.

Kaymek Kayıtları Nasıl Yapılıyor Görelim mi?

Değerli arkadaşlar kursların kayıt tarihlerini öğrendikten sonra şimdi geriye kalan sadece başvuru yapmaktır. Gelişen teknolojiyi yakından takip eden eğitim kurumları sizlerin zamanını boşa harcamaması için işlemleri mümkün oldukça ONLINE araçlarla yapmaktadır. Bunun için kurs kayıtları İnternet üzerinden yapılmaya başlanmıştır. Bunun için yapmanız gereken kaymekonline.com adresine girmektir.

Açılan sayfada sizden Adınız, Soyadınız, Doğum Tarihiniz ve T.C. Kimlik Numaranızı isteyen bir form çıkacaktır. Bu şekilde herhangi bir üyelik ya da şifre oluşturmaya gerek kalmadan kayıt olabiliyoruz. İstenen bilgileri eksiksiz girdiğinizde Girişi butonuna tıklayınız.

Eksik Bilgileri Tamamlayalım: Açılan sayfada sizi eksik bilgilerin doldurulmasını isteyen bir form karşılayacaktır. * (Kırmızı) ile işaretli alanları mutlaka doldurmalısınız. Sayfanın en alt kısmında yer alan Kursiyer Şartnamesini Okudum ve Kabul Ediyorum kutucuğunu işaretleyerek Kaydet ve Devam Et butonuna tıklayınız. Bu aşamadan sonra artık Branş ya da kurs merkezi seçerek devam edebilirsiniz.

Web Tasarım eğitimini test ettim. Sadece Kocasinan ilçesinde olduğu ve Sümer ile İhtisas merkezinde hafta içi gündüz ve akşam saatlerinde eğitimler olduğunu gördüm. Bu şekilde sizde okul ve işinize engel olmadan ücretsiz kurslardan yararlanabilirsiniz.

Gerekli Belgeleri 3 Gün İçerisinde Getirmeyi Unutmayın:

İnternet üzerinden yapılan Online başvuru sadece ön kayıt niteliğinde olup, kesinlikle kurslara katılmanız için yeterli değildir. Online başvuruyu yaptıktan sonra mutlaka 3 gün içerisinde başvuru yaptığınız kurs merkezine sizden istenen belgeleri teslim etmeniz gerekir. Aksi halde Online başvurunuz geçersiz sayılır. Gerekli belgeleri aşağıda liste halinde paylaşalım.

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Öğrenim Belgesi Fotokopisi
  • 1 Adet Fotoğraf
  • 1 Adet Föy Dosyası

KAYMEK Nedir? Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş Tanıyalım

Yazının girişine direkt olarak kayıt bilgileri ile yaptığımız için birçok arkadaşımız halen KAYMEK’in ne olduğunu merak ediyor olabilir. Kısa adı KAYMEK olup açılımı ise (Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş.) eğitimlerine ilk olarak 2004 yılında başlamış olup, yetişkinler için ücretsiz kurs imkânı gerçekleştirmektedir.

Kaymek Kurslarından Kimler Yararlanabilir?

Hayat boyu öğrenme merkezlerinde alt yaş sınırı uygulaması bulunmaktadır. Bu nedenle KAYMEK kurslarından yararlanabilmek için 16 yaş üzeri olmanız gerekmektedir. Peki 16 yaş altındaki çocuklar ve gençler ne yapacak derseniz onlar içinde belediye yönetim çözüm geliştirdi.

16 Yaş Altı İçin Genç Kaymek Kursları Bulunuyor
Eğitim süreci devam edenler için daha çok mesleki eğitim yerine kişisel gelişim ve derslerine destek kurslarının yer aldığı Genç Kaymek kursları bulunmaktadır. Çocuklar ve gençlerimiz okullarından geri kalan zamanlarını burada kendilerini geliştirerek değerlendiriyorlar.

KAYMEK Kurs Merkezleri Sayısı Hızla Artıyor

Kurs merkezleri sayısı artmasına karşın Kayseri’nin genelinde olduğu söylenemez. Şuan 17 farklı noktada hizmet veren KAYMEK kurs merkezleri ilerleyen zamanlarda tüm ilçelerde yer almasını temenni ederiz. Şimdi dilerseniz Kaymek kurs merkezleri ve adres bilgilerine göz atalım.

TALASERENKÖY MAHALLESİ TALAS BULVARI NO:48(352) 431-3100
ARGINCIKMEHMET AKİF ERSOY MAHALLESİ OSMAN GAZİ CADDESİ NO: 155 KOCASİNAN(352) 240-7549
BELSİNANAFARTALAR MAHALLESİ ABİDE SİTESİ NO: 5 MELİKGAZİ(352) 327-3961
BEYAZ ŞEHİRBEYAZŞEHİR MAHALLESİ ÇINARALTI İŞYERLERİ KÜMEEVLERİ NO: 22 KOCASİNAN(352) 251-0401
ERKİLETERKİLET GENERAL EMİR MAHALLESİ YILDIRIM CADDESİ NO: 10 KOCASİNAN(352) 344-1757
GÖZNURUSERÇEÖNÜ MAHALLESİ AHMET PAŞA CADDESİ NO: 4 KOCASİNAN(352) 222-8752
HÜRRİYETÇORAKÇILAR MAHALLESİ İYİLER CAMİ SOKAK NO: 5/B MELİKGAZİ(352) 336-5979
KOCASİNANMARİFET CADDESİ 783. SOKAK NO: 10 KOCASİNAN(352) 241-3945
Köşk Sosyal Yaşam MerkeziKöşk Mahallesi Orgeneral Eşref Bitlis Bulvarı No:48(352) 502-9025
MİM-SİNMİMARSİNAN ŞİRİNTEPE MAHALLESİ İLKBAHAR CADDESİ NO: 3 MELİKGAZİ(352) 271-4338
SAAT KULESİ – SERGİ VE SATIŞ YERİCUMHURİYET MEYDANI SAAT KULESİ
KAYMEK SANAT MERKEZİŞEHİT NAZIMBEY MAHALLESİ SETENÖNÜ CADDESİ NO : 41 MELİKGAZİ(352) 503-8324
SERGİ VE SATIŞ YERİŞEHİT NAZIMBEY MAHALLESİ SETENÖNÜ CADDESİ NO : 41/A MELİKGAZİ(352) 503-8325
SÜMERMEVLANA MAHALLESİ 8. CADDE NO: 28 KOCASİNAN(352) 337-3788
TOKİMİMARSİNAN DEMOKRASİ MAHALLESİ FATİN RÜŞTÜ ZORLU CADDESİ NO: 14 MELİKGAZİ (352) 248-1715
TURGUT REİSOĞULBEY SOKAK NO: 14 KOCASİNAN(352) 337-0141
ZİYA GÖKALPMİLLİ EGEMENLİK CADDESİ NO: 5 KOCASİNAN (352) 331-9747

Kaymek İhtisas Uzmanlık Eğitimleri Veriyor

İlk aşamada kısıtlı imkânlarla başlayan hayat boyu öğrenme merkezleri zamanla kendini inanılmaz düzeyde geliştirmektedir. Bulunduğu yerin sanayisinin kalkınması ve nitelikli eleman ihtiyacını karşılama konusunda faydası olmaktadır. Bu nedenle ileri seviye eğitim veren şubeler açılmaktadır. KAYMEK İhtisas Merkezi de bu kapsamda açılmış olup, daha ileri düzey eğitimleri bulabilirsiniz. Çoğu zaman Türkiye İş Kurumu İŞKUR ile işbirliği yaparak kursiyerlerin kolayca iş bulmasını sağlamaktadır.

100’den Fazla Branş Seçeneği Sizi Bekliyor
Şimdi ise eğitimi verilen Branşlarla devam edelim. Yeni eğitim öğretim döneminde Branş listesine 20 eğitim daha ekleyen KAYMEK böylece 100’den fazla eğitim seçeneğine ulaştığı görülüyor. Tabii ki daha fazla eğitime yer verilebilmesi için mutlaka sizlerin de talep etmesi gerekir. Mesela halk eğitim merkezlerinde 12 kişi bir eğitime başvuru yapması halinde o kursun açılması gerekir. Talep etmek her zaman sizlerin lehine olacaktır. Bireysel yerine topluca yapmak daha etkili olur. Branşlar kurs merkezine göre değişmektedir. Size en yakın kurs merkezi sayfasından görebilirsiniz.

Eğitimler Ücretsiz ve MEB Sertifikalıdır
KAYMEK kurslarında yer alan eğitimlerin tümü ücretsizdir. Sizden eğitim başlangıcı ya da sonunda herhangi bir ücret talep edilmez. Aynı zamanda Branşların büyük bir bölümü modüler olması nedeniyle eğitimini tamamlayan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifika verilmektedir.

Özürsüz Devamsızlık Cezalandırılır Kayıt olduğunuz kursa özürsüz ve mazeretsiz bir şekilde belli bir zamandan fazla gelmemeniz halinde sertifika alma hakkınız elinizden gideceği gibi aynı zamanda KAYMEK kurslarından 1 yıl boyunca yararlanmanız engellenir. Bu nedenle eğitim süresi, zamanı ve ilerleyen zamanlardaki planlarınızı kontrol ederek kurs başvurusu yapınız. Seçilip gelmemeniz halinde başkalarının hakkını da gasp etmiş olursunuz. O eğitime gerçekten ihtiyacı olan insanlar olabilir.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Başladı
KAYMEK sadece sanat ve mesleki eğitimlerle sınırlı kalmadan aynı zamanda sizleri iş hayatına hazırlıyor. Hatta kendi işinizi kurmanız için diğer kurumlarla işbirliği yapıyor. İşbirliği yapılan kurumlardan biri de KOSGEB olup açılımı (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) olarak bilinmektedir. Amacına baktığımızda ise özellikle kendi işini kurmak isteyenlere 150 Bin TL’ye kadar hibe ve faizsiz kredi desteği verirken mevcut işletmelerin büyümesi içinde birçok farklı desteği bulunmaktadır. Bizim konumuz kendi işini kurmak isteyen girişimciler olup, Girişimcilik desteğinden yararlanabilmek için öncelikle katılması zorunlu 32 saat eğitimi bulunmaktadır. Kayseri’de bu eğitimi gerek KOSGEB hizmet merkezleri gerekse KAYMEK kurslarında belirli zaman aralığında bulabilirsiniz.

Dolandırıcılık Çeşitleri ve Korunma Yöntemleri Semineri Gerçekleştirildi.
Kurslarda eğitim gören bireylere sanat ve mesleki eğitimler yanı sıra ayrıca hazırladığı seminer ve söyleşi ile kursiyerlerin daha güvende olmasını sağlıyor. Kaymek Kocasinan kurs merkezin de gerçekleşen seminerde toplum destekli polisten kursiyerlere dolandırıcılık çeşitleri ve alınması gereken önlemler hakkında bilgi verildi.

Kırkyama Sergisi Sanat Severleri Büyüledi.
Sadece eğitim vermekle sınırlı kalmayan Kaymek aynı zamanda kursiyer ve usta öğreticilerin başarılarını Kayseri halkı ile paylaşıyor. Her ay bir birinden özel sergilerle Kayseri halkının karşısına çıkan kurum bu sefer sevgi temalı kırkyama sergisi Kayseri Park Alışveriş Merkezinde görücüye çıktı.

Kaymek İş Başvurusu Yapmak İster misin?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi sadece sanat ve mesleki eğitimler ile sınırlı kalmadan aynı zamanda usta öğretici ve öğretmenler için kariyer ve gelir imkânı sağlıyor. Her yıl onlarca Branşta eğitmen ve farklı alanlarda personel alımı yapan kurum iş başvurusu yapmak isteyenler için yeni bir platform hazırlamış olup, bundan böyle http://buyuksehiregitim.com/?sayfa=22 adresinden yapılmaktadır. Gerek duyuldukça sayfada duyuru yapılmaktadır.

Öğrencilere LYS ve Matematik Kursları Başlıyor
Kayseri’de eğitim düzeyini yükseltmek isteyen Kaymek yetişkinler için mesleki eğitimler verirken öğrenciler içinde derslerine yönelik eğitimler yanı sıra yükseköğrenime yönelik sınavlara hazırlanmaktadır. Kaymek Gençlik merkezlerinde üniversiteye hazırlanan 12. sınıf öğrencileri için LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) için hazırlık eğitimleri verilmektedir. Dershane kalitesinde eğitim fırsatları ücretsizdir. Bir diğer gelişme ise öğrencilerden gelen yoğun istek üzerine matematik kursları açıldığını belirtmek istiyorum.

Yemliha Kadın ve Gençlik Merkezinin Temeli Atıldı

Kayseri’de yetişkin eğitimlerine ek olarak kadın ve gençlere yönelik özel merkezler bulunmaktadır. Onlara bir yenisi daha ekleniyor. Geçtiğimiz günlerde onlara bir yenisi daha eklenerek Yemliha Kadın ve Gençlik Merkezinin temelleri atıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir