Halk Eğitim

Kepez Halk Eğitim Merkezi

Kepez Çamlıbel Halk Eğitimi Merkezi ve Teomanpaşa Halk Eğitimi Merkezi olmak üzere iki farklı kurum hizmet vermektedir.

Detaylarına ulaşmak istediğiniz kuruma ait butona tıklayınız.

[button text=”Teomanpaşa Halk Eğitim” letter_case=”lowercase” icon=”icon-expand” icon_pos=”left” link=”#”]

[button text=”Çamlıbel Halk Eğitim” letter_case=”lowercase” color=”secondary” icon=”icon-expand” icon_pos=”left” link=”#”]

Çamlıbel Halk Eğitim Merkezi

Kepez hem adres Çamlıbel Mahallesi, 4902 Sokak, No:5, Kepez

Türkiye’nin turizm kentlerinden biri Antalya 1980 yılı sonrası hızla gelişen bu ilimizde 5’i merkezi olmak üzere 19 ilçeden oluşmaktadır. Yarım milyona yaklaşan nüfusu ile Muratpaşa’dan sonra en kalabalık 2. ilçe olduğu söylenebilir. 60 Mahallesi 7 köyü bulunan ilçede tarihi ve doğal güzellikleri bir arada görebilirsiniz. Onlardan biride Düden Şelalesi olup, görme imkanı olmayanlar mutlaka ziyaret etmelidir. Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali bu ilçe olup, aynı zamanda raylı ulaşık sistemi bulunmaktadır. Bizim asıl konumuz Kepez’de yaşayan insanların ücretsiz sanat ve meslek kurslarından nasıl yararlanacağıdır. Bu kapsamda ilk olarak Kepez HEM Kurslarını inceleyeceğiz. İlçe genelinde iki farklı HEM bulunmaktadır. Dilerseniz kurumları ve adres, iletişim bilgilerine bir göz atalım.

Kepez Kurs

Teomanpaşa Halk Eğitim Merkezi
Teomanpaşa Mahallesi 2230 Sokak No:5 Kepez
0242 338 31 25

Çamlıbel Halk Eğitim Merkezi
Çamlıbel Mahallesi 4899 Sokak No:12
0242 332 12 51

Kepez HEM Branş Listesi
kepez-hem-brans-listesi

Başlangıç ve İleri Seviye Yabancı Dİl Kursları
Eğitimi verilen kursları tanımaya ilk olarak Yabancı dil alanından başlamak istiyorum. Çünkü Antalya ve Kepez özellikle yaz aylarında yoğun bir turizm sezonu olması nedeniyle burada yaşayan insanların yabancı dil bilmesi önem arz etmektedir. Bu kapsamda İngilizce, Almanca ve Rusça kursları olup, her 3 branşta başlangıç, temel ve ileri seviye olmak üzere ihtiyacınıza cevap vermektedir. Herhangi bir bilgisi olmayanlar ilk olarak A1 seviyesinden başlaması gerekir.

Bağlama, Gitar, TSM Eğitimleri
Mesleki ve teknolojik eğitimlere geçmeden önce gençler ve olgun insanların çok hoşuna gidecek bir alana Müzik ve Gösteri sanatları alanına göz atmak istiyorum. Kepez HEM kursları bu alanda sizlere ikisi Enstrüman olmak üzere 3 farklı seçenek sunmaktadır. Enstrüman eğitimlerinde Bağlama ve Gitar olup, ses eğitiminde ise Türk Sanat Müziği eğitimleri sizi beklemektedir.

Bilgisayar İşletmenlik ve Hızlı Klavye Kullanımı
Mesleki eğitimlere ilk olarak günümüzde iş ve sosyal hayatta önemli bir gereklilik haline gelen Bilgisayar ile başlamak istiyorum. Kepez HEM kurslarında bilgisayar bilmeyenler için öğrenme, bilenler için kendini geliştirme ve on parmak yazma seçenekleri bulunmaktadır.

Kepez Web Tasarım Kursu
Yeterli düzeyde bilgisayar bilgisi olanlara yönelik önerebileceğimiz mesleki eğitimlerden biride Web Tasarım olup, ekonomi yönü oldukça gelişmiş olan ilçemiz ve Antalya’da başarılı bir Webmaster olmak isteyenler için mesleğe ilk adımı atma olanağı sunulmaktadır. HTML ve CSS ile sizde statik sitelerin tasarımını öğrenin.

Kuaförlük ve Cilt Bakımı
İnsanlık var oldukça olacağını düşündüğüm bir alan Kuaförlük Türkiye’nin her yerinde çalışma ve kendi iş yerinizi açma imkanı elde edebilirsiniz. Bu işi çıraklıktan öğrenme fırsatınız olmadıysa sorun değil Kepez Halk Eğitim Merkezi kuaförlük kursları ve cilt bakımı eğitimleri sizleri mesleğe hazırlayacaktır.

BADEP ve AÇEP Eğitimleri
Sanırım bir çoğunuzun ilk defa duyacağı kurslar olacaktır. Kısa adı BADEP (Baba Destek Programı) ve kısa adı AÇEP olan (Benim Ailem) programı ile Türkiye’de tehlikeli boyuta ulaşan boşanmaları önlemek, aileler arasında huzuru sağlamak için eğitim ve destek verilmektedir. Aile bireylerini böylesi sosyal eğitimlere iştirak etmelerini öneriyoruz.

Diksiyon
Son aktaracağım branş turizm alanında özellikle gerekli olan güzel ve etkili konuşma yeteneği elde edeceğiniz Diksiyon konusunda olacaktır. İş ve sosyal hayatta daha başarılı ve güçlü iletişim kanallarına sahip olmak için Diksiyon mutlaka tercih edilmelidir.

Asmek ve Akbem Kursları
Evet arkadaşlar Kepez HEM hakkında aktaracaklarımız bu kadar olup, konuya son vermeden önce son bir hususu daha paylaşmak istiyorum. Antalya’da ücretsiz yararlanabileceğiniz diğer eğitim kurumları arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi Kursları ASMEK ve Kepez Belediyesi Kursları AKBEM bulunmaktadır. Bu kurumlarla ilgili detayları sitemizde bulabilirsiniz. Özellikle ASMEK öncelikli tercih etmenizi öneririm.

Mustafa Gövercin

Merhaba değerli arkadaşlar, yaygın eğitim alanında herhangi bir ücret ödemeden yararlanabileceğiniz eğitim fırsatlarını sizler için araştırmaya devam ediyorum.

Okuduğunuz Yazıya Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir