Komek Yaz Okulu Kayıtları Başladı

KOMEK 2023 Yaz Okulu kayıtları başlamıştır! 7-14 yaş arası çocuklara yönelik olarak yüz yüze ve uzaktan eğitim modelleriyle gerçekleşecek olan yaz kurslarına başvurularınızı aşağıdaki linke tıklayarak yapabilirsiniz:

Komek yaz okulu kayıtları sonlanmıştır. Yeni bir eğitimde görüşmeyi arzu ediyoruz.

Konya’da yaşayanlar için yüz yüze eğitimlere başvuru yapma imkanı bulunmaktadır. Ancak Konya dışında yaşayanlar için uzaktan eğitim modeli sunulmaktadır. Bu sayede dünyanın herhangi bir ülkesinde bulunmanız durumunda bile KOMEK yaz kurslarına katılabilirsiniz.

Komek yaz okulu

Bu yıl kayıt tarihlerinde küçük bir değişiklik olduğunu belirtmek gerekir. Genç KOMEK yaz okulu kayıtları 6 Haziran’da başlayacakken, yetişkin KOMEK yaz kursu kayıtları 13 Haziran’da başlayacaktır. Bu farklı tarihlerde kayıt işlemleri gerçekleştirilecektir.

Eğitimler 10 Temmuz’da başlıyor.

Hem genç hem de yetişkin yaz kursu eğitimleri 10 Temmuz’da başlayacak. Genç KOMEK yaz okulu eğitimleri 25 Ağustos 2023’te sona erecek, ancak yetişkin KOMEK yaz kursları 24 Eylül 2023 tarihine kadar devam edecektir.

KOMEK Yaz Okulu Nedir?

KOMEK yaz kursları, yaz tatilini verimli geçirmek isteyen çocuklar, gençler ve 16 yaş üzeri yetişkinlere yönelik kısa süreli, ücretsiz ve sertifikalı eğitimlerden oluşan bir programdır. Bu eğitim türü, hem çocuklar hem de yetişkinler için bir fırsat sunmaktadır.

KOMEK Yaz Kurslarından Kimler Yararlanabilir?

KOMEK’İN açılımına baktığınızda (Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları) olduğunu görürsünüz. Haliyle insanın ilk aklına gelen Konya’da yaşayanlara yönelik olduğudur. Değil arkadaşlar, Konya’da yaşayanlara yüz yüze eğitim verirken, Konya dışında yaşayanlara ise KUZEM adıyla (KOMEK uzaktan eğitim) kurs imkanı sunmaktadır.

Depremzede vatandaşlarımıza destek olmak amacıyla Konya Büyükşehir Belediyesi, Hatay’da kurulan konteyner kentte de Hataylı vatandaşlarımıza yüz yüze eğitim vermektedir.

Başarısı ülke dışına taşan KOMEK, Balkan ülkelerinde de yüz yüze eğitim imkanı sunmaktadır. Bosna-Hersek, Kosova, Makedonya gibi ülkelerde KOMEK kurs merkezlerini gördüğünüzde şaşırmayın.

Genç Komek Kurslarından Kimler Yararlanabilir?

Genç Komek, belirli yaş aralığındaki çocuklar ve yetişkinlere yönelik yüz yüze ve Konya dışında yaşayanlar için uzaktan eğitim uygulamasıdır. Genç Komek 2022-2023 yaz okulu uygulamasında yaş sınırlaması 7-14 olarak belirlendi.

Kayıtlar İnternet Üzerinden 2 Aşamalı Olarak Yapılıyor

Evet, arkadaşlar kısa bir bilgi verdikten sonra şimdi dilerseniz kayıt kısmına geçmek istiyorum. Yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi başvurular İnternet üzerinden çevrimiçi ve 2 aşamalı olarak yapılmaktadır.

Vermiş olduğum bağlantıya tıkladığınızda sizi kursiyer ön kayıt formunun olduğu bir sayfa karşılayacaktır. 18 Maddenin olduğu sayfada bilmeniz ve uymanız gereken hususlara yer verilmektedir. Bilgileri okuyunca sayfanın alt kısmında yer alan okudum ve kabul ediyorum butonuna tıklamanız gerekir.

Bu aşamadan sonra sizi küçük bir form karşılıyor. T.C. Kimlik numaranız ve hemen altında yer alan doğum tarihi kısmını doldurmanız gerekir. Yıl kısmında size uygun tarih yer almıyorsa maalesef yaşınız henüz küçük ya da büyük demektir. Bu bilgileri de doldurduktan sonra hemen alt kısımda yer alan haritadan  ya da onun altında yer alan ilçe listesinden yaşadığınız ya da eğitim almak istediğiniz ilçeyi seçerek devam butonuna tıklamanız gerekir.

Komek Yaz Okulu Eğitimleri Ücretli mi?

KOMEK yaz kursları, yüz yüze eğitim ve Konya dışında yaşayanlar için uzaktan eğitim şeklinde uygulanmaktadır. Yüz yüze eğitime katılan öğrencilerden geçmiş yıllarda sembolik bir ücret alınmaktaydı. Ancak bu yıl tamamen ücretsiz olduğu belirtilmektedir. Uzaktan eğitim ise zaten tamamen ücretsizdir.

Komek Yaz Okulu Branşları Nelerdir?

Her yıl gelişerek devam eden Genç KOMEK yaz okulu, eğitim listesinde oldukça zengin seçeneklere sahiptir. Dinimiz ve değerlerimiz başta olmak üzere, çocukların gelişimine katkı sağlayacak sanat ve spor eğitimleri sunulmaktadır. Aynı zamanda yabancı dil eğitimleriyle öğrenciler, okullarında öğrendiklerini pekiştirme ve ilerletme fırsatı bulmaktadır. Bu yıl ilk defa uygulanacak olan ihtisas eğitimleriyle de muhteşem bir eğitim fırsatı sunulmaktadır.

Genç komek eğitim listesi

Dini ve Değerler Eğitimi

Yaz aylarında, okulların kapanmasıyla birlikte aileler, çocuklarını yaşadıkları yerde bulunan cami ve Kur’an kurslarına göndererek Kur’an-ı Kerim öğrenmelerini sağlamaktadır. Bu kurslar, çocukların dini ve değerler eğitimlerini almalarını hedeflemektedir. Kurslar, Peygamberimizin hayatı ve Kur’an-ı Kerim öğrenimini içermektedir. Çocukların bilgi düzeylerine göre gruplandırma yapılarak, sıfırdan başlayacak olanlar ve kendilerini geliştirecek olanlar şeklinde ayrılmaktadır.

Sanat Etkinlikleri

Eğitime katılan kursiyerler, tercih ettikleri branşlara yönelik eğitimlere de katılma imkanına sahiptir. Sanat kursları, çocukların sanat yönlerini geliştirmeyi amaçlayan çeşitli aktiviteleri içermektedir. Müzik eğitimleri, çocukların en çok ilgi göstereceği alanlardan biridir. Bağlama, gitar, keman, ud gibi enstrüman eğitimleri bu müzik kursları arasında yer almaktadır. Aynı şekilde sanatsal faaliyetler arasında fotoğraf çekimi, ebru, hat sanatı, ahşap boyama ve kağıt katlama sanatı (Origami) gibi seçenekler bulunmaktadır. Çocuklar istedikleri alanlarda kendilerini geliştirme fırsatına sahiptirler.

Spor Faaliyetleri

Çocuklara sağlıklı bir yaşam için sporu sevdirmek amacıyla çeşitli spor branşlarına katılabilecekleri eğitimler sunulmaktadır. Erkekler için en popüler spor dallarından olan futbol, basketbol ve voleybol gibi seçenekler yanı sıra satranç ve masa tenisi gibi spor dallarından da diledikleri birine katılabilirler. Kadınların ise evde yapabilecekleri en popüler spor dallarından biri olan aerobik eğitimleri de seçenekler arasında yer almaktadır. Çocuklar istedikleri spor branşında eğitim alarak kendilerini geliştirme ve spor yapma alışkanlığı kazanma imkanına sahiptirler.

İhtisas Eğitimleri İle Robotik Kodlamaya Adım Atın

Evet, arkadaşlar yukarıda da belirtildiği gibi bu yıl ilk defa uygulanacak olan ihtisas eğitimleri ile çocuklara daha ileri seviyede eğitim imkanı sunulacaktır. Bu ihtisas eğitimleri, Konya il merkezindeki kurslarımızda gerçekleştirilecektir. İhtisas eğitimleri kapsamında robotik kodlama, yabancı dil ve ileri seviye Kur’an-ı Kerim eğitimleri sunulacaktır. Bu eğitimlerle çocuklarımız daha derinlemesine bilgi ve beceriler kazanma fırsatı elde edeceklerdir.

Değerli arkadaşlar, şu an için aktarabileceğimiz bilgiler bu kadar. Size sürekli olarak güncellemeler yapmaya devam edeceğiz. Eğer herhangi bir sorunuz varsa, bu sayfa üzerinden bize iletebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir