Genç Komek Yaz Okulu Kayıtları Başladı

Konya’da yaşayan çocuk ve gençlerin merakla beklediği genç Komek yaz okulu kayıtları başladı. 19 Haziran’a kadar devam edecek başvurular için acele etmelisiniz. Başvurular İnternet ve kurs merkezlerinden 2 aşamalı olarak yapılmaktadır. Nasıl yapıldığını yazının devamında bulacaksınız.

Komek yaz okulu kursları

Başvurular 6-19 Haziran Tarihlerinde Yapılacak

Evet, arkadaşlar Genç Komek yaz okulu kayıtları bu yıl 6-19 Haziran tarihlerinde gerçekleşecektir. Başvuru yapmak için komek.org.tr adresine girmeniz yeterli olacaktır. Site sizi gerekli sayfaya yönlendirecektir.

Eğitimler 4 Temmuz’da Başlıyor

Çocuk ve gençlerin yer aldığı Genç Komek yaz okulu kurs kayıtlarının tamamlanması ile birlikte eğitimlere 4 Temmuz’da başlanacaktır. 26 Ağustos 2022 tarihine kadar çocuklar ve gençler muhteşem bir eğitim dönemi yaşayacaklar.

Genç Komek Kurslarından Kimler Yararlanabilir?

Yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi eğitimler Konya il merkezi ve ilçelerde gerçekleşmektedir. Konya’da yaşayan ve 7-16 yaş arasında olan çocuklar ve gençler yararlanabilir. Doğum yıllarına göre bakmak gerekirse başvuru yapabilmek için 2003-2012 yılları arasında olmanız gerekir. 2012 doğumlu çocukların ise İlkokul 1. sınıf mezunu olmaları gerekir.

Kayıtlar İnternet Üzerinden 2 Aşamalı Olarak Yapılıyor

Evet, arkadaşlar kısa bir bilgi verdikten sonra şimdi dilerseniz kayıt kısmına geçmek istiyorum. Yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi başvurular İnternet üzerinden çevrimiçi ve 2 aşamalı olarak yapılmaktadır. İlk olarak aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak kayıt olmak gerekiyor. https://ebelediye.konya.bel.tr/genckomek19/

Vermiş olduğum bağlantıya tıkladığınızda sizi kursiyer ön kayıt formunun olduğu bir sayfa karşılayacaktır. 18 Maddenin olduğu sayfada bilmeniz ve uymanız gereken hususlara yer verilmektedir. Bilgileri okuyunca sayfanın alt kısmında yer alan okudum ve kabul ediyorum butonuna tıklamanız gerekir.

Bu aşamadan sonra sizi küçük bir form karşılıyor. T.C. Kimlik numaranız ve hemen altında yer alan doğum tarihi kısmını doldurmanız gerekir. Yıl kısmında size uygun tarih yer almıyorsa maalesef yaşınız henüz küçük ya da büyük demektir. Bu bilgileri de doldurduktan sonra hemen alt kısımda yer alan haritadan  ya da onun altında yer alan ilçe listesinden yaşadığınız ya da eğitim almak istediğiniz ilçeyi seçerek devam butonuna tıklamanız gerekir.

Genç Komek Yaz Okulu Eğitimleri Ücretli mi?

Evet, arkadaşlar sembolik bir ücret alınmaktadır. Normalde ücretsiz olan KOMEK eğitimleri yaz okuluna özel küçük bir ücret tarifesi bulunmaktadır. Konya il merkezine yaşayanlar için 100 TL diğer ilçelerde yaşayanlar için tüm dönem boyu geçerli olan sadece 50 TL gibi sembolik bir ücret alınmaktadır. Eğitimlere aynı aileden 2 çocuk katılması halinde 2. Çocuk %50 indirimli, 3. Çocuk ise ücretsiz olarak katılabilir. Aynı şekilde bazı çocuklarımız için eğitimlerin ücretsiz olduğunu belirtmeliyim. Bunun için aşağıda yer alan paragrafa göz atınız.

2 – KOMEK Yaz Okulu’ndan şehit ve gazi çocukları, yetim ve öksüzler, Büyükşehir Belediyesi’nin Sosyal Kart uygulamasından yararlanan ailelerin çocukları, Büyükşehir Belediyesi’nden eğitim yardımı alan öğrenciler, devlet koruması altında olan çocuklar ile kaymakamlıklardan ve muhtarlardan ihtiyaç durumunu gösterir belge alan ailelerin çocukları ücretsiz olarak yararlanıyor. Ayrıca, kayıt yaptıran 2. kardeş yüzde 50 indirimli, 3. ve üzeri kardeşler ise ücretsiz olarak KOMEK Yaz Okulu’na katılabiliyor. 

https://ebelediye.konya.bel.tr/genckomek19/

Komek Yaz Okulu Branşları Nelerdir?

Her yıl gelişerek devam eden genç Komek yaz okulu eğitim listesinde adeta yok yok, dinimiz, değerlerimiz başta olmak üzere çocuklarımızın gelişimine son derece katkı sağlayacak olan sanat ve spor eğitimleri de yer almaktadır. Aynı şekilde yabancı dil eğitimleri ile okullarında öğrendiklerini pekiştirme ve ilerletme imkanı buluyorlar. Bu yıl ilk defa uygulanacak olan ihtisas eğitimleri ile muhteşem bir eğitim fırsatı ortaya çıkıyor.

Dini ve Değerler Eğitimi Yaz aylarında okulların kapanması ile birlikte aileler çocuklarını yaşadıkları yerde camii ve kur’an kurslarına kerim kitabımız Kur’an-ı Kerim öğrenmeleri için göndermektedir. Bu kurslarda çocukların bu ihtiyacı düşünülerek dini ve değerler eğitimi yer almaktadır. Peygamberimizin hayatı yanı sıra Kur’an-ı Kerim öğrenimi yer almaktadır. Bilgi düzeyine göre gruplandırma yapılarak sıfırdan öğrenecekler ve kendini geliştirecekler şeklinde ayrılmaktadır.

Sanat Etkinlikleri Eğitime katılan kursiyerler aynı zamanda seçerek katılacakları branşlar bulunmaktadır. Çocukların sanat yönünü geliştirmeye yönelik olarak planlanan sanat kurslarında daha çok müzik eğitimleri öne çıkmaktadır. Çocukların severek katılacağı müzik kursları arasında Bağlama, Gitar, Keman, Ud gibi enstrüman eğitimleri bulunmaktadır. Aynı şekilde sanatsal faaliyetler arasında fotoğraf çekimi, ebru, hat sanatı, ahşap boyama ve kağıt katlama sanatı (Origami) eğitimlerinden dilediğini seçebilirsiniz.

Spor Eğitimleri Çocuklara sağlıklı bir hayatın olmazsa olmazı sporu aşılamak için severek katılacakları spor branşları seçebileceğiniz eğitimler arasında yer almaktadır. Erkeklerin en çok sevdiği spor dallarından biri Futbol, Basketbol ve Voleybol yanı sıra satranç ve masa tenisi ile kadınların evlerinde en çok yaptığı spor dallarından biri Aerobik eğitimlerinden dilediğiniz spor eğitimlerinden birine katılabilirsiniz.

İhtisas Eğitimleri İle Robotik Kodlamaya Adım Atın

Evet, arkadaşlar yukarıda da belirttiğim gibi bu yıl ilk defa uygulanacak olan ihtisas eğitimleri ile çocuklara daha ileri seviye eğitimlerin verilmesi planlanıyor. İlk olarak Konya il merkezinde yer alan kurslarda gerçekleşecek olan ihtisas eğitimleri robotik kodlama, yabancı dil ve ileri seviye Kur’an-ı Kerim eğitimlerinden oluşmaktadır.

Değerli arkadaşlar şuan için aktaracaklarımız bu kadar olup, gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Sormak istediğiniz hususlar varsa bu sayfadan da iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir