ETİSEM Kurs Kayıtları Başladı

Etisem Kursları
Türkiye’nin başkenti Ankara’da ücretsiz kurslar için seçeneklerin oldukça fazla olduğunu görüyoruz. Geçtiğimiz günlerde yakından tanıma fırsatı bulduğumuz Ankara Büyükşehir Belediyesi Kursları BELTEK ve BELMEK dışında ETİSEM ön plana çıkmaktadır. Etisem nedir? sorusuna cevap verecek olursak açılımı Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi olduğunu görüyoruz. İçerisinde sanat ve meslek edindirme kursları dışında aile ve çocuk akademisinin yer aldığı çok değerli eğitim projesi ile karşılaşıyoruz.

Etimesgut Belediyesi Kurs

Kimler Yararlanabilir?
Öncelik Etimesgut Belediyesi sınırları içerisinde yaşayanlara yönelik olup, zorunlu öğrenim yaşını tamamlamış 17 yaş üzeri herkes ücretsiz olarak katılabilir. Bazı branşlarda ise alt yaş sınırı 9’a kadarr düşmektedir.

Online Kayıt Nasıl Yapılır?
Etisem Kursları Ankara Büyükşehir Belediyesinde olduğu gibi alt yaş sınırlaması olup, başvuru yapacaklar 17 yaş ve üzeri olması gerekir. (Etisem Meslek Kursları İçin Geçerlidir) bu hususa uyan adaylar aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak başvuru sayfasına ulaşabilirler. http://etisem.kurskur.net/Registration/Step1/ Online olarak gerekli bilgileri doldurmanız gerekmektedir.

3 Gün İçerisinde Kurs Merkezine Gidiniz
Yukarıda yer alan işlem sadece ön kayıt niteliğinde olup, kesin kayıt için en geç 3 gün içerisinde başvuru yaptığınız kurs merkezine giderek nihai başvuru haline getirmelisiniz. Bu merkezlere gelirken yanınızda öğrenim belgesi yada diploma yanı sıra nüfus cüzdanı fotokopisi götürmeyi unutmayın

Etimesgut Genelinde 13 Kurs Merkezi
Etisem sadece yetişkinlere mesleki eğitim vermekle sınırlı kalmadan bir çok alanda sosyal ve kültürel faaliyetler yürütmektedir. Bunun için ilçe genelinde 13 farklı noktada eğitim merkezleri bulunmaktadır. (Atakent Sosyal Tesisleri, Etimesgut Kent Konseyi, Etisem Merkez, Çocuk Merkezi (Kreş), Ziya Gökalp Aile Akademisi, Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi, KNAUF Eğitim Merkezi, KORKUT ATA Kongre ve Kültür Merkezi, SATUK BUĞRAHAN Geleneksel Türk İşlam Sanatları Eğitim ve Uygulama Merkezi, Turkuaz Spor Merkezi, Yapracık ve YUNUS EMRE Kültür Merkezi) şubelerinden size en yakın olanı tercih edebilirsiniz.

18 Alanda 150’den Fazla Branş
Kurs merkezleri kadar branşlarıda oldukça gelişmiş ve tatmin edici olup, bu yıl yaklaşık 170 branşta eğitim verilmesi planlanmıştır. Eğitimleri 18 farklı alanda yoğunlaşmış olup, aşağıda yer alan görselde eğitimi verilen alanları yakından inceleyebilirsiniz. Geleceğin mesleklerinden birine adım atmak isterseniz hiç şüphesiz öncelikle Bilişim Teknolojileri yada Kişisel Gelişim ve Yabancı Dil eğitimlerini incelemelisiniz.

Ücretsiz Eğitimler

Etisem’de Herkes İçin Bir Eğitim Bulunuyor
Yukarıda yer alan bilgiler genelde 17 yaş üzeri bireylere yönelik olup, genelde mesleki eğitimler içermektedir. Yukarıdaki satırlarda da belirttiğim gibi Etimesgut Belediyesi ilçede yaşayan tüm bireylere ihtiyaç duyduğu eğitim ve danışmanlık hizmetini sağlamaktadır. Dilerseniz bu imkanlara şöyle bir göz atalım.

Aile Akademisi: 2013 Yılında hizmet vermeye başlayan Etisem Aile Akademisi amacı ilçemizde ikamet eden ailelerin huzur ve mutluluklarını en üst seviyede tutmaktır. Boşanmaların önüne geçmek için yapılan bu proje ile psikososyal destek verilmektedir. Bunun için merkezde görev yapan Aile Danışmanı, Aile Terapisti ve Psikologlardan oluşan bir ekip görev yapmaktadır. Uzmanlarımız size ücretsiz destek vererek sorunların üstesinden gelmenizi amaçlamaktadır. Geçimsizlik yaşayan, psikolojik desteğe ihtiyaç duyanlar bu merkezimize gelebilirler. Geldiğinizde sizi güler yüzlü ekibimizde yer alan Psikolog (Berna ŞAHİNGÖZ) Uzman Klinik Psikolog (Özlem ÖZTÜRK) yanı sıra Aile danılmanı (İpek KURT) ve Aile Terapisti (Yılmaz MUSLU) görev yapmaktadır.

Çocuk Akademisi İlçemizde yaşayanlar en çok merak ettiği kurumlardan biride Etisem Çocuk Akademisi (Kreş ve Gündüz Bakımevi ile Etüt Eğitim Merkezi) olup, hizmet alanına bakacak olursak ilk etapta Etimesgut Belediyesi çalışanlarının çocuklarına hizmet vermektedir. Aynı şekilde ilçemizde yaşayan aile birliği bozulmuş olan velayeti, vasiyeti belediye çalışanlarına ait olan çocuklar ile yine aynı şekilde şehit çocukları ve ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları Etisem kreş desteğinden yararlanmaktadır.

Avrupalı Gençler Etisem’e Hayran Kaldılar
Geçtiğimiz aylarda 7 farklı ülkeden toplamda 30 öğrenci Etisem’de araştırma ve inceleme fırsatı buldular. Erasmus projesi kapsamında Türkiye’de bulunan Avrupalı üniversite öğrencileri Etimesgut Belediyesinin kültür sanat ve mesleki eğitimlerini yakından inceleme fırsatı buldular. Yöresel lezzetleri tatma fırsatı bulan öğrenciler uygulanan eğitimin kalitesine hayran kaldılar.

Psikolog Ramazan Şimşek Bilgilendiriyor
Etimesgut ilçesinde yaşayanlara güzel bir gelecek hazırlamak isteyen belediye yönetimi ücretsiz kurslar yanı sıra bilgilendirme etkinlikleri ile dikkat çekiyor. Geçtiğimiz günlerde Psikolog Ramazan Şimşek tarafından gerçekleştirilen söyleşide “Çocuk Gelişimine Zarar Veren 5 Oyuncak” hususu ele alındı. Aile bireylerini yakından ilgilendiren söyleşide özellikle sürekli farklı renk ve ses yayan oyuncakların çocuklarda dikkat sorunu ve epilepsi riskini artırdığı belirtildi. Aynı şekilde erkek çocuklarının çok düşkün olduğu silah ve tabanca gibi oyuncakların çocuklarda öfke ve şiddet davranışını artırdığı belirtildi. Aynı şekilde kız çocuklarının en çok tercih ettiği oyuncaklar arasında yer alan Barby ve Cindy bebekler olumsuz beden algısını tetikleyerek çocukların mükemmeliyetçi ve çoğu zaman kendi bedenini beğenmeme gibi sorunlara neden olduğunu aktardı.

Beltek ve Belmek Kurslarını İncelemeden Karar Vermeyin
Ankara’da yaşayanlar için tek seçenek Etisem olmayıp, aynı zamanda Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan 2 farklı eğitim kurumu daha bulunmaktadır. Bunlardan ilki Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gazi Üniversitesi ortak projesi olan Beltek kurslarında bilim, teknoloji ve mesleki eğitimleri bir arada bulacaksınız. Bir diğeri ise daha çok kültür ve sanat eğitimlerini bulacağınız Belmek bazı branşlarda kursiyerlere eğitime katıldıkları süre boyunca ödeme yapmaktadır. Her iki kurum hakkında sitemizde detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Etisem kursları ile ilgili gelişme oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Sormak öğrenmek istediğiniz hususları aşağıda yer alan soru ve yorum formundan bizlere iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir