Mesleki Eğitim

Gesmek Kursları (Gebze Belediyesi)

Ülkemizin ekonomisini ayakta tutan en önemli husus çalışkan ve üretken insanların oluşudur. Büyük bir azimle çalışan insanları sanat ve mesleki eğitimlerle buluşturan devletimiz ve yerel yönetimler büyük bir başarıya imza atmaktadır. Türkiye genelinde hızla yaygınlaşan sanat ve meslek kursları Kocaeli’de çok farklı bir şekilde uygulamakta olup, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi KO-MEK markası ile tüm ilçelerde eğitim verirken aynı zamanda bazı ilçe belediyeleri Ko-mek Kurslarına ek olarak kendi kurs sistemini kurmaktadır. Onlardan biride Gebze Belediyesi Güzel Sanatlar ve Meslek Edindirme Kursları GESMEK olup, zorunlu öğrenim yaşını tamamlamış tüm Gebze halkına yaklaşık 100 farklı branşta hizmet vermektedir.

Başvurular Kurs Merkezlerinde Yapılmaktadır
Gesmek kurslarında henüz online başvuru imkanı olmayıp, kayıt olmak için size en yakın kurs merkezi yada yararlanmak istediğiniz branşı içeren kurs merkezine giderek kayıt olmanız gerekir. Konuyla ilgili daha fazla bilgi almak için 0262 644 33 78 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Gebze Genelinde 10 Farklı Noktada
Her alanda gelişmeye devam eden ilçede Gesmek kursları hızla yaygınlaşmaktadır. Sürekli yeni merkezlerin açıldığı ilçed şuan için size en yakın noktada olmak üzere 10 şube bulunmaktadır.

70 Branşta Gelişmiş Eğitimler
Gelişen ve yenilenen sadece kurs merkezleri olmayıp, aynı zamanda branş listesinde 70’den fazla eğitim imkanı ile yine Gebze’nin en gelişmiş imkanlarını sunmaktadır. El sanatlarından uzmanlık bilgisi gerektiren Bilişim ve Bilgisayar teknolojileri dahil bir çok kursa herhangi bir ücret ödemeden yararlanabilirsiniz.

Bilişim Teknolojileri Alanı Geleceğin Mesleklerini İçeriyor
Son yıllarda özellikle özel ve ücretsiz kurslarda en çok tercih edilen branşlar arasında bilişim teknolojilerinin ön planda olduğu görülmektedir. Bu yönde eğitim planlaması yapan Gesmek geleceğin mesleklerinde kursiyerlere hayatları boyunca işine yarayacak eğitimler vermektedir.

Bilgisayar Kullanımı
Teknolojiye bilişime açılan kapı ilk olarak Bilgisayar olmaktadır. Bu kapsamda 160 saat sürecek Bilgisayar İşletmenlik eğitimi önerilmektedir. Aynı şekilde temel düzeyde kullanım bilgisi edinmek isteyenler içinde Bilgisayar Okur Yazarlığı şeklinde daha kısa süreli eğitimler yer almaktadır.

Autocad
Bilgisayar bilgisi edindikten sonra mesleki anlamda tercih edebileceğiniz bir çok branş bulunmaktadır. Onlardan biride çizim ve tasarım programı Autocad olmaktadır. Özellikle ahşap sektöründe çok kullanılan bu yazılım ile çizimler daha kolay ve tamamen hatasız yapılmaktadır. Sizde bu yazılımın kullanışını öğrenerek hemen iş hayatına atılabilirsiniz. Toplamda 160 saat sürecek eğitimlere katılmak için acele etmelisiniz.

Ofis Programları Kullanımı
Ev ve iş hayatında bilgisayar ile en sık yapılan işlemlerden biride belgelendirme olup, bu işlemler için genelde Microsoft Office yazılımları kullanılmaktadır. Word, Excel hemen hemen herkesin işine yararken, Powerpoint ise daha çok sunum yapan insanların tercihidir. Siz hangisini kullanırsanız kullanın, ücretsiz kurslar ile hepsine daha hakim olacaksınız.

Bilgisayar Bakım Onarım
Günlük hayatta en çok iş yapan, kazanç sağlayan sektörlerden biride Bilgisayar teknik servisleri olup, bazı günler arızalara yetişemeyerek sonraki günlere kaldığı görülür. Böylesine geniş kapsamlı bir iş alanında sizde yerinizi almak isterseniz Bilgisayar bakım onarım kursu tam size göre bir eğitimdir. Donanım hakkında eğitim alarak tamir, ayarlama ve format atma konusunda bilgi ve deneyim sahibi olursunuz.

KO-MEK Gebze Kurslarını İnceleyin
Gebze’de yaşayanlar için ücretsiz kurs imkanı sadece Gesmek olmayıp, yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi KO-MEK Gebze kursları bulunmaktadır. İlçe genelinde 3 farklı noktada hizmet veren Ko-mek Gebze, Beylikbağı ve Osman Hamdi Bey kurs merkezini ziyaret edebilir yada komek.org adresinden eğitim süreci boyunca bir tıkla kayıt olabilirsiniz.

Gesmek Kursiyeri Mali Müşavir Oldu
Kursiyerlerden Aysun Turhan maliye bölümünden mezun olduktan sonra iş hayatına atılmak istedi ama başvuru yaptığı tüm kurumlar yeni mezun olduğu gerekçesiyle hep olumsuz yanıt verdi, çözümü Gesmek kurslarında bulan Aysun Turhan Bilgisayarlı muhasebe kursuna katılarak eğitim aldı ve bir Mali Müşavir yanında çalışmaya başladı. Hem çalışan hemde mali müşavirlik sınavlarına hazırlanan kursiyerimiz girdiği sınavda başarılı olarak Mali Müşavir ünvanı almaya hak kazanmıştır. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Yetimler İçin Kaban Diktik
Yetim gülerse dünya güler anlayışı ile hareket eden Gesmek Tatlıkuyu kurs merkezi kadın giysileri öğretmeni Pınar Önalan ve kursiyerleri Hatay Reyhanlı’da bulunan yetimler için kaban dikti İHH vakfının düzenlediği “Yetimler için dikiyorum” etkinliğine katılan usta öğretici ve kursiyerlerimiz özenle tasarladıkları kabanları dikerek ütüledi ve hediye paketi haline getirerek yetimlere teslim edilmek üzere yetkililere teslim ettiler.

Kırkyama Sergisi (Pare Pare Mutluluk)
Gebze halkını sadece eğitmekle kalmayan Gesmek aynı zamanda onların bilgi ve becerilerini düzenlediği sergilerle herkesin görmesini sağıyor. Para Pare Mutluluk adı Kırkyama Sergisi olup, Gebze Center’de görücüye çıkacaktır. Bu muhteşem organizasyona sizleri bekliyoruz.

Mustafa Gövercin

Yaygın eğitim alanında herhangi bir ücret ödemeden yararlanabileceğiniz eğitim fırsatlarını sizler için araştırmaya devam ediyorum.

Okuduğunuz Yazıya Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir