Mesleki Eğitim

YENİMEK (Yenimahalle Belediyesi Kursları)

Başkent Ankara’nın metropol ilçelerinden biride Yenimahalle olup, ilk yerleşimin 1946 yılında olduğu görülmektedir. O dönemin Ankara Belediye Başkanı Ragıp Tüzün dar gelirli vatandaşlar, işçi ve memurları konut sahibi yapmak için ilçede 2 katlı konutla inşa ettirmiştir.  Bu şekilde büyümeye başlayan Yenimahalle 1957 yılına gelindiğinde ise ilçe olmasına karar verilmiştir.

Şuan yarım milyondan fazla insanın yaşadığı ilçede aradığınız her imkana kolayca ulaşabilirsiniz. Bu imkanlardan biride sanat ve meslek eğitimleri olup, özel kurumlar yanı sıra sorumlu belediyecilik anlayışı ile hareket eden Yenimahalle Belediyesi karşılamaktadır. Kısa adı YENİMEK olan (Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları) kültür, sanat ve mesleki eğitimlerden MEB onaylı sertifika şeklinde yararlanabilirsiniz.

Yenimahalle Belediyesi Kursları

Başvurular Kurs Merkezlerinde Bizzat Yapılmaktadır
Yenimek kurslarından yararlanmak isteyenler yukarıda belirtilen kayıt tarihlerinde kendilerine en yakın Yenimek kurs merkezine giderek kayıt olabilirler. Kayıt için gelirken yanınızda mutlaka getirmeniz gereken belgeler arasında mezunlar için diploma öğrenimi devam edenler için öğrenim belgesi gerekmektedir. Bunun dışında Nüfus Cüzdanı fotokopisi, 1 adet fotoğraf ve kurs merkezinden alarak dolduracağınız başvuru formu ile sizde kurslardan istifade edebilirsiniz.

İlçe Genelinde 9 Farklı Noktada Yenimek Kurs Merkezi Bulabilirsiniz
Yenimahalle’nin hemen hemen her yerinde kurs merkezi açmayı planları arasına dahil eden Yenimek şuan 9 farklı kurs merkezi ile hizmet vermektedir. Dilerseniz kısa bir ara vererek şubeler ve adres bilgilerine bakalım.

Beştepeler
Beştepeler Mahallesi 33 Sokak No:6 (Sağlık Ocağı Üst Katı)
0312 215 69 18

Susuz Kültür ve Sanat Merkezi
Ağrı Dağı Caddesi Ankor AVM Karşısı Eryaman 3.Etap

Çakırlar
Turgut Özal Mahallesi 2170 Sokak No:1/A (Sağlık Ocağı Üstü)
0312 566 29 68

Uğrak Kültür ve Sanat Merkezi
Yeni Batı Mahallesi 294. Sokak Uğrak Çarşısı Yanı
0312 256 85 57

Şentepe
Güventepe Mahallesi 299. Sokak No:33 Kat:1,2,3
0312 315 90 29

Karşıyaka
Karşıyaka İş Merkezi İvedik Caddesi No:486/153
0312 335 11 46

Meydan
Kent Koop Mahallesi Yenimahalle Belediyesi Ek Hizmet Binası (Meydan AVM)
0312 252 02 09

Serhat
Ostim Mahallesi 1312. Sokak Fazilet Sitesi No:102 / 1 Serhat Pazarı Yanı
0312 394 30 54

50’den Fazla Branş Seçeneği
Yenimek kurs merkezlerini iletişim bilgileri ile inceledikten sonra şimdide eğitimi verilen branşlara bir göz atmak istiyorum. 12 Alanda 50’den fazla branş seçeneğini bulacağınız Yenimek kursları özel kurslarda ihtiyaç duyabileceğiniz tüm eğitimleri içerdiği söylenebilir. Bazı alanlara özet şekilde göz atalım.

Bilişim Teknolojileri
Geleceğin mesleklerin içerisinde barındıran Bilişim Teknolojileri özellikle bilgisayar kullanmayı bilmeyenler için Bilgisayar Kullanımı ve Bilgisayar Okur Yazarlığı eğitimleri içermektedir. Bunun dışında İnternet alanında meraklı biriyseniz Web Tasarım eğitimi ile sizde başarılı bir Webmaster olabilirsiniz.

Yabancı Dil
Özel kurslarda en çok masraf edilen eğitimlerden biri yabancı dil olup, Yenimek Yabancı Dil alanında 7 farklı branş seçeneği ile en çok tercih edilen diller yanı sıra Türkiye’de eğitimi zor bulunan kursları içermektedir. İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Çince, Rusça olup, dikkatimizi çeken bir diğer detay Arapça’nın listede yer almadığıdır. 7 Branşta eğitim olup ta Arapça olmaması size de garip gelecektir.

Kişisel Gelişim
İnsan belli bir yaşa kadar annesi tarafından eğitilir. Okul dönemi gelmesi ile birlikte bu yükü öğretmenler paylaşmaktadır. Belli bir yaştan sonra ise insan kendini geliştirecek faydalı işler yapması gerekmektedir. Bunun için tüm kurslarda Kişisel Gelişim alanı yer almakta olup, günlük hayat ve iş hayatında gerek duyacağınız Diksiyon, Hızlı Okuma, İlk Yardım, İşaret Dili, Fotoğrafçılık yanı sıra belli bir yaşa kadar okuma yazma bilmeden gelen insanlar içinde okuma yazma kursları bulunmaktadır.

Müzik ve Gösteri Sanatları
Çocuklar, gençler ve yetişkinlerin en çok sevdiği eğitimlerden biride Müzik olup, Yenimek Müzik ve Gösteri Sanatları alanında yine dolu dolu olduğu görülmektedir. Türk Halk Müziğinin olmazsa olmaz enstrümanlarından biri olan Bağlama yanı sıra tüm müzik türlerinde kullanılabilen Gitar eğitimleri sizi beklemektedir. Aynı şekilde Keman, Kanun, Ney, Piyano, Ud ve Tiyatro alanında eğitim almak isteyenler içinde oyunculuğa ilk adımı atma imkanı bulursunuz. Aynı şekilde geçmişe özlem duyanlar için Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği eğitimleri ile siz gibi düşünün, sizin sevdiğiniz alanlarla ilgilenen insanlarla bir arada olursunuz.

Güzellik ve Saç Bakımı Hizmetleri
Yenimek branş listesi ile ilgili olarak aktaracağım son detay Güzellik ve Saç Bakımı alanında olacaktır. Özellikle Ankara’da kuaförlük kursu arayanların en çok tercih ettiği Yenimek kuaförlük kursu ve makyaj eğitimleri ile hayatına farklı bir anlam katabilirsin. Yenimek branş listesi ile ilgili daha fazla detaya ulaşmak istersen aşağıda yer alan bağlantıdan faydalanabilirsiniz. http://yenimek.yenimahalle.bel.tr/web/Icerik/Icerik.aspx?id=6

Ankara’daki Ücretsiz Kurslar
Başkentte yaşayanlar için ücretsiz eğitim ve meslek edindirme kursları sunan Beltek, Belmek, Etisem, Halk Eğitim Merkezi ve Ankara İşkur Kursları ile ilgili detaylı bilgileri bulabileceğiniz Ankara Ücretsiz Kurslar sayasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. https://www.yayginegitim.net/ankara-ucretsiz-kurslar

Mustafa Gövercin

Merhaba değerli arkadaşlar, yaygın eğitim alanında herhangi bir ücret ödemeden yararlanabileceğiniz eğitim fırsatlarını sizler için araştırmaya devam ediyorum.

Okuduğunuz Yazıya Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir