İsmek’te korece kursu varmı?

Yabancı dil kursları arasında açılması en çok talep edilen branşlardan birisi Korece yüzlerce soru ve internet üzerinden başlatılan imza kampanyaları ile isteklerini dile getiren vatandaşlar özellikle bu imkanı İstanbul Büyükşehir Belediyesi İsmek kurslarından beklemektedir. İsmek korece kursu bu yılda branş listesinde yer almayarak beklentiler maalesef boşa çıkmıştır.

Komek Korece Kursu Bulunuyor?
Türkiye genelinde ücretsiz eğitim veren kurumları sizler için derlediğimizde Korece eğitimini sadece Konya Büyükşehir Belediyesi kursları vermektedir. Komek korece kursu hakkında tam olarak bilgi verilmemiş olup, Konya şehir merkezinde yaşayan ve 17 yaş üzeri bireylerin yararlanabildiği bir eğitimdir. Komek kayıtları yılda 3 defa tekrarlayan periyodlarda online olarak yapılmaktadır. Komek hakkında bilgi ve kayıt dönemlerini sitemizden takip edebilirsiniz.

Halk Eğitim Merkezinde Korece Kursu Var mı?
Asıl sıkıntı burada başlıyor Türkiye’nin her yerinde ücretsiz eğitim imkanı sağlayan Halk Eğitim Merkezleri şuan Korece kursu vermemektedir. Diğer kurslar genellikle Halk Eğitim Branşlarını baz alarak eğitim vermekte olup, Komek sadece bir örnek olarak istisna olabilir. Bunun dışında Busmek, İzmeb, Kaymek gibi diğer büyükşehirlerde Korece eğitimi yoktur.

İsmek korece kursu

Korece kursuna gelen bu kadar talebe karşın yöneticiler eminim duyarsız kalmayıp, önümüzdeki eğitim öğretim döneminde yabancı dil kursları arasında Çince ve Japoncadan sonra Korece kursunada yer vereceklerdir. Sizler için takipçisi olacağımız bu eğitim haberini bu sayfadan duyurmayı temenni ediyor ve sizlere başarılar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir