KOMEK Kursları

Komek CNC Torna / CNC Freze Kursu

Türkiye’nin en kalabalık 7. şehri olan Konya gelişmiş sanayi alanları ile ekonomiye katkı sağlıyor. Burada yaşayanların istihdamını kolaylaştırmak, meslek sahibi yapmak için hayata geçirilen projelerden biride Komek kursları olup, ilk etapta şehir merkezinde kısıtlı imkanlarla başlayan kurslar adım adım tüm Konya geneline yayılmakta olup, 42 kurs merkezi 250 branş ile eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Komek 2015-2016 dönemine bir çok yenilik ile başlıyor. Onlardan biride geçtiğimiz yıllarda Solid Works eğitimleri ile alt yapısını oluşturduğu CNC Torna ve CNC Freze kurslarıdır. 16 Yaş üzeri herkesin ücretsiz yararlanabildiği Komek CNC Kursları ilk etapta sadece Dumlupınar kurs merkezinde gerçekleşecektir.

Konya CNC Operatörü

Konya’da CNC Torna Kursu (Ücretsiz)
Gelişen teknoloji ile birlikte metal ve ahşap sanayi sektörünün önemli araçlarından biri haline gelen CNC Torna ve CNC Freze kullanımı için öncelikle ciddi bir eğitim almak gerekiyor. Türkiye genelinde İŞKUR tarafından gerçekleştirilen eğitimlere ek olarak Konya’da yaşayanlar için Komek CNC Operatörlüğü kursları başlıyor.

Solid Works Eğitimleri İle Alt Yapı Hazırlandı
Yeni eğitim öğretim dönemine 250 branş ile başlayacak olan Komek kursları CNC eğitimleri için çalışmalarını geçtiğimiz yıllarda başlamış olup, 3 Boyutlu çizim programı olan Solid Works eğitimleri 232 saat ve sertiifikalı olarak branş listesine eklenmiştir.

CAD / CAM Eğitimleri Bulunuyor
CNC tezgahları klasik torna makinelerinden farklı olarak bilgisayarla programlanabilir olmasıdır. Bu kapsamda kullanılan CAD / CAM programları çizim ve üretime hazır hale getirme imkanı sunmaktadır. Animasyon imkanı ile çalışmaya başlamadan önce hazırlıkları görme imkanı bulunmaktadır. Makine Teknolojisi alanında verilen eğitimlerden biride CNC Tezgahları ve Programlama Kursu olup, 600 saat sürecek eğitimlerden oluşmaktadır.

Başvurular Komek Dumlupınar Kurs Merkezine Yapılacak
İlk etapta sınırlı imkanlarla başlayacak olan Komek CNC Operatörlüğü kursu sadece şehir merkezinde yaşayanlara yöneliktir. Başvurular İnternet üzerinden Dumlupınar kurs merkezine yapılacak olup eğitimler ise uygulamalı olarak Selçuklu Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde 18:00 – 21:00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. İlk etapta 30 kişilik kontenjan olup, başvuruların fazla olması halinde kursiyerlerin belirlenmesi sınav ile yapılacaktır. Tüm arkadaşlara şimdiden başarılar dileriz.

Vardiyalı Çalışmaya Hazır Olmalısınız
CNC Tezgahları sürekli seri üretimde olan makineler olması nedeniyle fabrikaların bu bölümleri 24 saat çalışma şekliyle üretim yapmaktadır. Bu nedenle mutlaka vardiyalı çalışma şekline hazır olmalısınız.

CNC Operatörü Maaşları Ne Kadar?
Bu eğitimi alanların %80 gibi önemli bir bölümü eğitim sonunda mutlaka bir işletmede istihdam edilecektir. CNC Operatörü maaşları cevabı en çok merak edilen hususlar arasında yer alıp, bu değişken bir yapıya sahiptir. Konya’da 1500 – 2000 TL alan bir operatör İstanbul’da 2500 ile 5000 TL arasında almaktadır. Anlayacağınız bu sizin çalışma performansınız ile çalıştığınız firma ile alakalıdır.

Komek hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz.
https://www.ismekkurs.com/konya-komek-kurslari/

Mustafa Gövercin

Merhaba değerli arkadaşlar, yaygın eğitim alanında herhangi bir ücret ödemeden yararlanabileceğiniz eğitim fırsatlarını sizler için araştırmaya devam ediyorum.

Okuduğunuz Yazıya Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir