Mesleki Eğitim

Busmek Modelistlik Kursları

Türkiye’nin en gelişmiş illerinden biri olan Bursa Büyükşehir Belediyesi bildiğiniz gibi tekstil ve hazır giyim sektörünün önemli odak noktalarından birisidir. Turizm sektöründe olduğu gibi moda ve giyim alanındada önemli iş kaynakları sunan şehrimizde yeni bir meslek arayanlar için bir sektör tavsiye edeceğim. Modelistlik son 10 yıl içinde önemli bir değişime uğramış olup özellikle teknolojiye ayak uydurmuştur. Eskiden elle yapılan kalıp çıkarma işlemi şimdi binlerce dolar ile satılan modelistlik proğramları ve o proğrama entegre masa büyüklüğünde yazıcılar ile hem kolay, hem pratik hale gelmiştir. Fakat ciddi bir eğitim almak gerektiren modelistlik için şehrimizde ücretsiz eğitim ve meslek edindirme kursları sunan Busmek imkanlarından yararlanacağınız. 3 Farklı eğitim imkanı sunan Busmek modelistlik kursları branşında klasik modelistlik, çocuk modelisti ve bilgisayarlı modelistlik eğitimlerinden yararlanmalısınız. Tamamen ücretsiz ve MEB onaylı sertifikalı olan bu eğitimlerden yararlanmak için geç kalmayın.

Busmek Bilgisayarlı Modelistlik Kursu
Stilist ile uyumlu çalışan modelistler stilistin kafasında hayal edip resme döktöğü giyim tarzını insanların yaş ve beden çeşidine göre ölçülendirip kalıp haline getirme işlemidir. Busmek bilgisayarlı modelistlik kursu eğitimlerinde Vear-Cad isimli modelist proğramı ile yapılmakta olup bunun dışında Gerber ve Stylecad gibi modelist proğramları mevcuttur. 136 ile 236 saat arasında süren eğitim sonunda kişi modelistliğe adım atmaktadır.

Kadın Giysileri Kalıp Hazırlama (Modelist)
Eski sistem modelistlik diyebileceğimiz bu eğitimde eğitim alan bireyler bilgisayar yerine el ile kalıp çıkarmayı öğrenecektir. Daha çok kadın giysileri üzerine kalıp çıkarma teknikleri öğretilecek olan bu kursumuz ise 240 ile 400 saat arasında sürmektedir. Dileyen önce bu eğitimi alıp sonrasında ise Busmek Bilgisayarlı Modelistlik eğitimlerinden yararlanmasını tavsiye ederiz.

Çocuk Modelistliği Kursu
Bir üst branş kadın giysileri eğitimi verirken bu branşımızda ise bebek giysileri için kalıp çıkarma eğitimleri ve teknikleri öğretilmektedir. Bir birince ilgi çekici bebek kıyafetlerinin hazırlanmasında emeğiniz geçmesini isterseniz sizlere bu eğitimi öneriyoruz.

Online Kayıt ve Sertifika İmkanı
Hem öğrenmek hemde bilginizi gerek özel gerekse kamu kurumlarında geçerliliği olan Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika ile belgelemek isterseniz Busmek Modelistlik kurslarına aşağıdaki linkten hemen başvuru yapabilirsiniz. https://e-belediye.bursa.bel.tr/busmek/

Busmek Modelistlik Kursları

Yukarda belirtilen Busmek Bursa Büyükşehir Belediyesi imkanları olup, taktir edersinizki yalnızca Bursada yaşayanlar için geçerlidir. İstanbul için İsmek Modelistlik Kurslarından yararlanmak için aşağıdaki linke tıklayınız. https://www.ismekkurs.com/ismek-bilgisayarli-modelistlik-kursu/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir