Mesleki Eğitim

Busmek Spor Merkezi

Sağlıklı bir hayat yaşamak ve hastalıklardan uzak olabilmek için doğru beslenmenin yanında hareketli bir hayatı benimsemek gerekir. Bu kapsamda hayatımızda spora daha fazla yer vermek gerekir. Fakat herkesin yaptığı klasik hareketler yerine bizim ihtiyacımız olan spor faaliyetlerini bilinçli bir şekilde yapmalıyız. Vücudumuzun durumunu ele alarak hareket etmeli mümkünse bu konuda sporculardan destek almalıyız. Örnek özel bir spor merkezine kayıt olduğunuzda orada görevli antrenör sizin ihtiyacınız olan spor faaliyetlerini tespit ederek size bir çalışma programı hazırlamaktadır. Şimdi biz bunu ücretsiz spor kursları ile sağlayacağız. Bursa’da yaşayan 16 yaş ve üzeri herkesin ücretsiz yararlanabileceği Busmek Kurs Merkezi sağlıklı bir hayata adım atmanızı sağlıyor.

Bursa Spor Salonu

Busmek Spor Merkezi Nerede?
Bursa’nın sanat ve mesleki eğitim ihtiyacını karşılayan Busmek aynı zamanda verdiği spor eğitimleri ile dikkat çekmektedir. Busmek spor merkezi şeklinde bir şubesi olmayıp, belirli şubelerde spor eğitimleri verilmektedir. Dilerseniz öncelikle hangi spor faaliyetlerinin yer aldığını görelim.

Aerobik – Fitness – Pilates – Step
Busmek Spor Merkezi eğitimleri şuan için sadece kadınlara yönelik olup, evlerinizde kolayca yapabileceğiniz hafif siklet spor dallarından oluşmaktadır. Özellikle müzik eşliğinde yapılan Aerobik kondisyon düzeni ve formda kalmanızı sağlarken Fitness ile vücudunuzun daha düzenli bir yapıya kavuşmasını sağlayacaksınız. Bu eğitimleri alabileceğiniz kurs merkezlerini adres bilgileri ile birlikte görelim.

Busmek Hanımlar Lokali
Mimarsinan Mahallesi Emniyet Caddesi No:2 Yıldırım
0224 367 96 14

Busmek Sosyal Yaşam Merkezi
İletişim Bilgileri Güncellenmektedir…

Busmek Spor Merkezi Kayıtları Nasıl Yapılır?
Ağustos ayında başlayan Busmek kayıtları sürekli açık olup, eğitimlerden yararlanmak için 2 farklı başvuru imkanı bulunmaktadır. İnternet üzerinden online bunun için yandaki linki kullanabilirsiniz. https://e-belediye.bursa.bel.tr/online/Account/Login.aspx?ReturnUrl=%2fonline%2fbasvurular%2fbusmekbasvuru.aspx Yada İnternet ile uğraşmak istemiyorum derseniz, bunun içinde Busmek Merinos kurs merkezine gelerek başvuru yapabilirsiniz. Dileyen İnternet üzerinden bir tıkla dileyen Bursa halkı ise aşağıdaki adrese gelerek kayıt olabillir.

Busmek Merinos (Kayıt Merkez)
Ulubatlı Hasan Bulvarı Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi F Blok Osmangazi
0224 256 29 90

Sağlık Raporu Almayı Unutmayın
Spor eğitimlerinden yararlanmak isteyenlerden genelde spor yapmaya engeli olmadığına dair sağlık raporu istenmektedir. Bunu size en yakın sağlık merkezinden alabilirsiniz. Oldukça önemli olup, mutlaka spor yapmaya engel bir durum olup, olmadığını belirtmelisiniz.

Hamile Pilatesi Eğitimleri
Geçtiğimiz yıllarda anne adayların özel bir spor faaliyetleri benimsenmiş olup, hamile kadınlar için hamile pilatesi eğitimleri verilmiştir. Daha sağlıklı bir gebelik dönemi için mutlaka spor eğitmenleri kontrolünde spor önerilmektedir. Konuyla ilgili Busmek’ten bilgi alabilirsiniz.

Tam Donanımlı Spor Salonu
Busmek spor merkezi tam donanımlı olup, kadınlar için kadın spor eğitmeni görev yapmaktadır. Profesyonel anlamda spor yapmaya uygun olan merkez aynı zamanda hijyen konusunda oldukça titiz çalışmalar yapılmaktadır.

Spor ve Meslek Eğitimleri Bir Arada
Açılımı Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları olan Busmek sadece spor eğitimleri ile sınırlı olmayıp, 16 alanda yüzlerce eğitim imkanı sunmaktadır. Tüm eğitimleri ücretsiz olan Busmek aynı zamanda MEB onaylı sertifika vermektedir. Bu şekilde mesleki eğitim ve kolayca istihdam imkanı sizi bekliyor. Bursa’da yaşayan 16 yaş ve üzeri herkes hem mesleki hemde spor eğitimlerinden eğitim saatleri çakışmaması halinde yararlanabilirler. Busmek aynı eğitim dönemi içerisinde 3 farklı branş seçme imkanı sunuyor.

Mustafa Gövercin

Merhaba değerli arkadaşlar, yaygın eğitim alanında herhangi bir ücret ödemeden yararlanabileceğiniz eğitim fırsatlarını sizler için araştırmaya devam ediyorum.

Okuduğunuz Yazıya Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir