Kaymek İşaret Dili Kursu

İç Anadolu Bölgesinin en gelişmiş illerinden biri olan Kayseri şimdi ücretsiz eğitimler ile sanat ve meslek edindirme arayışı içine girmiş durumda, devletimizin sağladığı imkanlara ek olarak yerel yönetimlerde ciddi bir katkı sağlamaktadır. Kayseri Büyükşehir Belediyesinin ücretsiz olarak sunduğu kurslar gelişerek devam ediyor. Kaymek 2014 – 2015 yılına hızlı bir giriş yaparak branş sayısını 109’a çıkardı. Engelleri kaldırmak isteyen Kaymek yönetimi Kayseride yaşayan engelli vatandaşlarımız için ücretsiz işaret dili kursu açıyor.

Kaymek İşaret Dili Kursu
Bu yıl ilk defa gerçekleştirilecek olan İşaret Dili Kursu ilk etapta Kaymek İhtisas Merkezi şubesinde verilecektir. 120 Saat sürecek olan bu kursta engelli vatandaşlarımızın en önemli iletişim aracı olan işaret dili öğretilmektedir. Türk İşaret Dili TİD’e uygun olarak gerçekleştirilecek olan eğitimde işlenecek konular arasında çevremizde kullanılacak terimler ve bunların en işareti ile yapılması, eğitim ve okulda gerekli bilgiler, giyim, gıda ve beslenme konularında anlama ve kendini ifade edebilme ile zaman dilimi ve duygularımızı işaret dili ile yansıtmayı öğreteceğiz. Trafik, coğrafi konumlar ve spor esnasında gerekli bilgileride yine bu kurslarda göreceksiniz.

Kaymek İhtisas Merkezi
Hacı Saki Mahallesi 9.Cadde No:11 Kocasinan
0352 320 88 08

İşaret Dili Eğitimi

İlk etapta Ocak ayında başlanacak olan bu eğitimi çevrenizde engelli olan vatandaşlara bildirmenizi rica ederiz. Onları hayata küstürmek, kendi içlerine kapanmak yerine hayata sım sıkı sarılmaları için bu fırsatı sağlamalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir