Kaymek Yaz Okulu

Kayseri’de yaşayan çocuk ve gençlerin merakla beklediği Genç Kaymek yaz okulu kayıtları başladı. 8-14 Yaş arası çocuklar ve gençlere yönelik olan kurslar için başvurularınızı en geç 15 Haziran’a kadar yapmanız gerekir. Başvurular kaymekonline.com İnternet sitesinden çevrimiçi olarak yapabilirsiniz. Merak ettiğiniz tüm detayları bu yazıda bulacaksınız.

Genç Kaymek Yaz Okulu

Kaymek Yaz Okulu Kayıtları Nasıl Yapılır?

Değerli arkadaşlar başvurular 2 aşamalı olarak yapılmaktadır. İlk olarak https://www.kaymekonline.com/ adresine girerek ön kayıt işlemini gerçekleştirmek gerekiyor. Açılan sayfada sistem sizden adınız, soyadınız, doğum tarihiniz ve T.C. kimlik numarası bilginizi istemektedir.

Kaymek kursiyer girişi
Kaymek kursiyer girişi sayfası

Sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde girmeniz halinde kayıt sayfasına ulaşırsınız. İlk defa giriş yapanlar eksik bilgilerin doldurulması için gerekli form ile karşılaşırlar. Burada sizden telefon, adres, eğitim durumu, medeni durumunuz vs gibi bilgilerinizi girmeniz istenir. Bu bilgileri de girerek sayfanın alt kısmında yer alan kursiyer şartnamesini onaylamanız gerekir. Böylece kurs arama kısmına geçebilirsiniz.

Genç Kaymek kurs arama sayfası
İstediğini seçime göre kurs araması yapabilirsiniz.

Kurs arama kısmına geldiğinizde sistem sizden seçeneklerden birini seçmenizi isteyecektir. Branşa göre, yani katılmak istediğiniz eğitimi seçerek hangi kurs merkezlerinde olduğunu görebilirsiniz. Kurs merkezine göre, burada ise katılmak istediğiniz Kaymek kurs merkezini seçerek eğitimi verilen branşları görebilirsiniz. Güne göre, burada ise eğitime katılmak istediğiniz günleri seçerek size uygun kursları görebilir ve başvuru yapabilirsiniz. Bu işlemden sonra başvuru yaptığınız kurs merkezine sizden istenen belgelerle birlikte giderek başvurunuzu onaylatmak gerekiyor.

Eğitimler 17 Haziran’da Başlıyor

1-15 Haziran tarihlerinde yapılacak olan asil ve yedek başvuru işlemleri sonrasında 17 Haziran’da eğitimlere başlanacaktır. Haftanın 5 günü gerçekleşecek eğitimler sabah ve öğlen grubu şeklinde uygulanacaktır.

Genç Kaymek Yaz Okulu Nedir?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi kısa adı KAYMEK olan (Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş) ile yetişkinlere sanat ve meslek edindirme kursları vermektedir. Bu eğitimlerden belirli yaş üzeri yetişkinler yararlanabilir. Bu nedenle Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genç Kaymek projesini hayata geçirmiştir. Genç Kaymek kurslarında ise 16 altı çocuk ve gençler için eğitimler bulunmaktadır. Okulda yer alan derslere katkı yanı sıra kişisel gelişimlerini artırmaya yönelik eğitimler yer almaktadır.

Okulların tatil olması ile birlikte Genç Kaymek yaz okulu şeklinde farklı bir eğitim planını hayata geçirdi. 8-14 Yaş arası çocuk ve gençler için Kur’an-ı Kerim, değerler eğitimi yanı sıra çocuk sanat atölyeleri ve sportif faaliyetler yer almaktadır.

Genç Kaymek Branşları Nelerdir?

Değerli arkadaşlar Genç Kaymek kursları hem yaz tatilinde hem de eğitim sürecinde eğitim vermektedir. Bu nedenle branşlar kurs dönemine göre değişmektedir. Yaz tatilinde çocuklar ve gençler için olmazsa olmaz eğitimlerden biri Kur’an-ı Kerim ve değerler eğitimi tüm şubelerde yer alıyor. Bunların dışında şubelere göre değişen branşlarda yer almaktadır. Örnek vermek gerekirse akıl oyunları, diksiyon, resim, kodu game, İngilizce, ilk yardım, kukla yapım ve sulu boya gibi branşlarda eğitim verilecektir.

Eğitimler 8-10 ve 11-13 Yaş Arası Gruplar Halinde Gerçekleşecek

Kurslara katılmak isteyen çocuklar yaşlarına göre ayrı sınıflara dağıtılacaktır. Bunun için 8-10 yaş arası ve 11-13 yaş arası şeklinde gruplandırma yapılacaktır.

Genç Kaymek Kurs Merkezleri Nerede?

Yaz kursları için 21 farklı kurs merkezinde eğitim verilecektir. Bunlardan size en yakın olanı ya da katılmak istediğiniz eğitimi içeren şubeyi tercih edebilirsiniz. Şimdi dilerseniz Genç Kaymek yaz okulu eğitimlerinin yer aldığı kurs merkezlerine göz atalım.

ArgıncıkKaymek Akademi
BahçelievlerBeyazşehir
ErkiletYeşil Mahalle
Göznuruİhtisas Merkezi
KocasinanKöşk
MimsinSümer
TokiTurgut Reis
MithatpaşaZiya Gökalp
SancaktepeErciyes
AnayurtBoztepe

Genç Kaymek Yaz Okulu Ücretli mi?

Evet, arkadaşlar Genç Kaymek yaz okulu eğitimlerinden sembolik bir ücret alınmaktadır. Bu yıl 50 TL olarak sadece 1 defaya mahsus olarak verilen banka hesap numarasına ya da kurs merkezlerinde nakit olarak ödeyebilirsiniz.

YKS ve LGS Kurs Kayıtları Başladı

Genç Kaymek kurslarında öğrenciler için sınava hazırlık eğitimleri de bulunmaktadır. Onlardan iki tanesi Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) hazırlık eğitimleri için başvurular başladı. Sadece Genç Kaymek İhtisas Merkezinde gerçekleşecek eğitimlere kayıtlar kurs merkezinde bizzat yapılmaktadır. Aşağıda adres ve iletişim bilgilerine yer vereceğiz. Eğitim 50 TL gibi sembolik bir ücret karşılığında yapılmaktadır.

Genç Kaymek İhtisas Adres Bilgisi

Adres: Hacı Saki Mahallesi 6900. Caddes, No:11 Kocasinan
Telefon: 0352 320 54 45

Genç Kaymek kursları hakkında aktaracaklarımız şimdilik bu kadar olup, yeni dönem duyuruları ile tekrar birlikte olacağız. Siz değerli arkadaşlara başarılar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir